PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Олександр Мазурчак
Автор: Олександр Мазурчак

Уряд не має права вимагати від людей купувати вже зароблену пенсію

Ініціатива уряду, що підміняє справжню пенсійну реформу торгівлею страховим стажем, неприпустима. Уряд має не вимагати від людей купувати вже зароблену пенсію і шантажувати суспільство, а виконувати закон та осучаснити пенсії.

Нещодавно уряд, замість презентації довгоочікуваного проекту пенсійної реформи, обмежився демонстрацією набору слайдів. З неї було зрозуміло, що планується лише підвищення вимог до страхового стажу для виходу на пенсію та можливість його докупити, якщо не вистачає. Сам законопроект досі не надійшов до Нацради реформ та парламенту.

Радше за все, ми дізнаємося про зміст реформи лише після кулуарного узгодження її з МВФ. Це неприпустимо. Влада має розпочати загальнонаціональне публічне обговорення пенсійної реформи за змістом.

Уряд замість публічного обговорення проблемних питань пенсійних новацій озвучує виключно популістські положення реформи.

На думку уряду, популістські та суперечливі положення пенсійної реформи мають спокусити українців на підтримку урядових ініціатив. Йдеться про так зване підвищення соціальних стандартів, автоматичне осучаснення пенсій після проведення реформи, достроковий вихід на пенсію представників окремих професій тощо. Разом з тим, Кабмін уникає обговорення суперечливих питань, а саме: підвищення мінімального страхового стажу до 35 років, скасування страхових виплат інвалідам, учасникам бойових дій, отримувачам пільгових пенсій та багато інших.

Позиція Нашого краю залишається незмінною – влада має дотримуватись пенсійного законодавства та негайно осучаснити пенсії незалежно від пенсійної реформи. Набір слайдів, презентований урядом, – це ще не реформа. Українці мають право знати яка пенсія на них чекає та що вони можуть зробити для підвищення своїх пенсій та пенсій своїх батьків.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка