PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Верховна Рада створила ТСК: чому комісія має працювати постійно і як це вплине на переговори з МВФ

Ольга Йосипчук
Ольга Йосипчук

24 квітня на позачерговому засіданні Верховна Рада України ухвалила постанову Про утворення Тимчасової слідчої комісії з питань розслідування оприлюднених у ЗМІ фактів можливих корупційних дій посадових осіб органів державної влади, які призвели до значних втрат дохідної частини державного бюджету.

ТСК утворили на півроку і рівно через шість місяців вона має відзвітувати про виконану роботу, тобто десь до 30 жовтня.

На мій погляд, за такий короткий термін ефективно виконати великий шматок роботи просто не вдасться. Адже саме розслідування, зібрання фактів, кадрові призначення, уточнення й інша бюрократична тяганина займе більше шести місяців, – розповідає політолог Ольга Йосипчук.

Така комісія має працювати постійно, а для ефективності вона повинна складатися лише з анонімних іноземних членів, які не можуть бути зацікавлені у приховуванні фактів злочинів та корупції, не піддаватимуться тиску та шантажу з боку осіб, які пов’язані з цими злочинами, та не матимуть загрози для власного життя і життя родин.

Всі інші варіанти просто не ефективні. Чому так?

Все просто, іноземну комісію, яка складатиметься умовно з 15 членів, які будуть громадянами європейських держав, США тиснути і шантажувати не зможуть, особливо, якщо її робота буде віддалена і повністю анонімна. Гадаю, що кошти на її утримання потенційні донори охоче нададуть навіть не у кредит, а як грант на розвиток демократії та подолання корупції в Україні.

Сподіватимемося, що турборежим буде ефективним, проте боюся, щоб через шість місяців нам не представили простих цапів-відбувайлів, а особи, які справді причетні, так і залишаться на своїх місцях.

Читайте: Рада може зібратися на позачергове засідання перед травневими святами Рада розблокувала підписання змін до регламенту щодо ліміту правок Рада сьогодні не призначатиме Саакашвілі віце-прем’єром

Створення ТСК є однією з чергових умов отримання траншу від МВФ та пов’язане з кадровим призначенням Саакашвілі, який повинен очолити переговори з Міжнародним валютним фондом.

Гадаю, що усі ці фактори мають позитивно вплинути на МВФ та інших донорів, а найближчим часом Україна отримає черговий транш, який повинен стабілізувати економіку та призупинити рецесію, підтримати ефективну боротьбу з коронавірусом. Адже для подолання пандемії Україні потрібно щонайменше 200 млрд гривень.

Ми увійшли в круте піке, як і цілий світ, і лише від ефективності уряду та президента залежить чи виживемо ми у цьому штормі.

Автор: Ольга Йосипчук – політолог, фандрейзер, засновник ГО НЕО Лідери.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка