PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Автор: Олександр Мусієнко

Відокремлення УПЦ КП: кому вигідно і чи не заберуть Томос

Будь-які розмови і спроби щодо можливості відновлення Київського патріархату УПЦ є фактично деструктивними. Вони перешкоджають об’єднанню Православних церков України під егідою єдиної Православної церкви України, яка отримала Томос про надання автокефалії.

Так, дійсно, багатьом хотілось, щоби в Томосі ПЦУ надавалась не просто митрополія, а патрірхат, аби зробити Православну церкву України абсолютно незалежною.

Однак, аргументи Константинополя про те, що статус митрополії має передувати патріаршому статусу є слушними. Спочатку варто закінчити повне формування і об’єднання якомога більше церковних громад Православної церкви України, певною мірою стабілізувати ситуацію, а тоді говорити про патріархат.

Саме відсутність патріаршого статусу для української церкви в Томосі і стало, за інформацією деяких джерел, підставою для незадоволення почесного патріарха ПЦУ Філарета.

В будь-якому випадку Православній церкві України потрібна єдність, а не чвари і непорозуміння, як між церковними ієрархами, так і поміж вірянами. Саме тому, зважаючи як непросто давалось отримання Томосу, декому потрібно поступитись певними амбіціями і бажаннями задля спільної справи в розбудові справді незалежної української церкви.

Томос Константинополем надавався саме за умови створення Православної церкви України. Якщо допустити ситуацію із розколом в ПЦУ і відділення з неї як окремої церкви – Київського патріархату, це може й не призведе до автоматичного анулювання Томосу Константинополем, але точно Київський патріархат не буде визнаний жодною православною церквою.

На плани України щодо об’єднання православних християн під егідою однієї церкви будуть дивитись скептично, як і на перспективи присвоєння статусу Патріархії.

Саме тому, церковний розкол в православ’ї є вкрай невигідним як для процесу об’єднання, так і для української держави в цілому.

Позицію тих, хто підтримує розкол в Православній церкві України, можна вважати деструктивною. Вигоду з цього може отримати тільки Російська Федерація та Російська православна церква.

Автор: Олександр Мусієнко, політичний експерт, керівник Центру військово-правових досліджень.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка