PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Вихід російських військ із СЦКК: що це означає

Михайло Басараб
Михайло Басараб

Росія виводить свої війська із Спільного центру з контролю та координації подій у Донецькій та Луганській областях. Вона знову втягує нас в обговорення другорядних питань, пов’язаних зі збройною агресією РФ проти України і окупацією Криму та ОРДЛО. Формальний привід для такого рішення, деталі виходу росіян з цієї місії і наслідки такого рішення – це лише черговий інформаційний шум, за яким Кремль продовжує війну проти України і західних держав.

Присутність ОБСЄ жодним чином не впливає на дії Російської Федерації на Донбасі. Кремль в ручному режимі регулює ескалацію протистояння та інтенсивність обстрілів позицій українського війська і цивільного населення.

Читайте: Вихід військових РФ із СЦКК: що задумав Кремль та які наслідки для місцевих

Так само, на свій розсуд росіяни вільно застосовують заборонене домовленостями озброєння. Росія продовжує викрадати українців, застосовує тортури і переслідування до цивільних громадян. ОБСЄ відведена роль статиста і аж ніяк не запобіжники від припинення бойових дій чи згортання присутності окупаційних військ на території Донбасу. Фактор місії ОБСЄ на Донбасі лише умовно впливає на перебіг війни Росії проти України.

Читайте: Це провокація – Україна про вихід офіцерів РФ із СЦКК

Стратегія України жодним чином не може і не повинна залежати від демаршів росіян в рамках спостережної місії ОБСЄ.

Ключ до вирішення проблеми лежить в інших скриньках. Передусім, нам варто визначити законом факт збройної агресії РФ на Донбасі і тимчасової окупації ОРДЛО. Це має бути передусім закон про відповідальність Росії за все, що там відбулося, відбувається і буде відбуватися під їхнім контролем.

Далі. Жодних рішень, компромісів і поступок під шантажем Росії. Це повинен бути сигнал нашим західним партнерам. Аби не було спокуси “замнути” якось питання за наш рахунок. Як тільки ми переконаємо, що це наша тверда позиція, будуть знайдені інші сценарії вирішення проблеми.

Читайте: Кремль готує глибоку і масштабну атаку на Україну – Кравчук

Пріоритетний напрямок української дипломатії – це доводити Заходу, що війна триває не проти України, а проти них. Необхідно переконувати, що західні держави не використали й половини засобів незбройного тиску на Кремль. Ще один важливий висновок для них: поразка України буде мати невідворотні і фатальні наслідки для Європи, а відтак і всього світу.

Автор: політолог

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка