Укр Рус

Як досягнути успіху в 40+ років. Поради для жінок і не тільки

Світлана Могілевська
Світлана Могилевська, топексперт з диджитал-маркетингу, реклами та інноваційних технологій

Вважаю, що протягом кількох останніх років (ще з часів Covid-19) багато хто замислювався про те, що питання пошуку нової роботи назріває досить гостро. Воно і не дивно – офлайн перетворився на онлайн, але не усім вдалося зробити цей перехід.

У перший рік Covid-19 багато професій стали неактуальними через заборони: артисти, власники закладів, стилісти – по суті всі, хто працював із людьми, не могли заробляти, і це стало колосальною проблемою.

Проте що ж відбувалося зі сферою, у якій людина здатна працювати за наявності самого лише комп’ютера?

Безумовно, деякі напрями почали заробляти менше, а деякі – зовсім нічого. Та дещо, на мою думку, у тій ситуації було важливим: фахівці, що володіють ІТ-інструментами, вміють користуватися комп’ютером (звучить якось примітивно, чи не так?) та програмами, змогли адаптуватися до нових реалій.

Про що це я? Насправді це про відповідальність.

Я часто чую від різних знайомих та незнайомих мені людей фразу Немає роботи.

Так ось, якщо заздалегідь, коли у нас на роботі ще усе добре або нормально, ми не беремо на себе відповідальність за власне життя, а перекладаємо її на зовнішнє середовище (бізнеси, компанії, державу, батьків, партнерів у шлюбі), тоді обов’язково рано чи пізно виявляється, що немає нічого, на що ми впливаємо.

Але чи можна подивитися на цю ситуацію з іншої точки зору, якщо почати розмірковувати зовсім в іншому ключі: А що в мене є?

А що в мене є

Давайте почнемо!

  • 1. У вас є ви: розумна, гарна, обдарована, талановита людина. Може, почнете сперечатися зі мною (себто, із собою)?

– А я не розумний!

– Добре, а чому ви так вважаєте, хто вам це сказав?

Уявіть, а я в житті не зустрічала зовсім нерозумних людей. Бо розум є різний: хтось схильний до математики, а хтось має життєву мудрість, просто розуміє якісь речі від природи. Дехто схильний помічати важливе у співрозмовнику, розуміти людей,  а дехто уважний до деталей, посидливий –  і так до нескінченності!

Усе це можна назвати розумом, це індивідуальні якості. Якщо їх помітити, виявити – можна записати собі в жирний плюс та надалі розвиватися з урахуванням цього.

– А я негарний/а.

– Ну, це взагалі усе відносно.

З одного боку, засоби сучасної косметики та медицини здатні зробити із зовнішністю що завгодно, а з іншого – внутрішня енергія людини і робить її красивою, чарівною та милою. Якщо ви посміхаєтеся світові, якщо ви любите себе та живете у гармонії з собою, повірте – усі помітять, що ви гарні.

Подальша логіка, сподіваюся, є зрозумілою – шукайте плюси.

Ідеальних людей немає, тож мінуси всередині себе відшукати легко. Минулі покоління навчили нас самокритиці, та ще й, чесно кажучи, непогано навчили критикувати інших. Цим нехитрим мистецтвом багато хто з нас володіє досконало (я теж), і це видно по Facebook-батлах.

Колись давно я написала невинного коментаря  під постом моєї знайомої про те, хто який бренд джинсів обирає та рекомендує.

Щойно я назвала свій, як під моїм коментарем негайно з’явився токсичний, повний отрути комент: Фу, що за смак! Як можна взагалі цей бренд наводити як приклад? і т. д. Я видалила й перестала писати надовго.

Тому раджу вам: внутрішнього критика женіть у шию, бо їх безліч навколо і вони безкоштовні.

  • 2. У вас є своя “зграя”.

Це ваш головний актив, ваша впевненість у собі, ваш тил, ваш partner in crime,  ті, з ким ви товаришуєте, ваша сім’я, друзі, діти, однодумці.

Людина по-справжньому щаслива у родині, у власних якісних стосунках. Популярність не робить людину щасливою, скоріше навпаки. Дослідження вчених з Гарварду про те, від чого залежить щастя людини, це підтвердило – від якісних соціальних та сімейних зв’язків.

Саме ці люди і допоможуть вам стати впевненішими у собі, вірити в те, що все вийде, і саме від підтримки вашої зграї, вашої спільноти залежить більше половини вашого індивідуального успіху.

  • 3. Ваша життєва стратегія.

– Немає стратегії, вже пізно.

– Хіба ви зібралися на пенсію? Чи, може, кажете: Дорогу молодим?

Дивіться, це важливо!

Роки – це досвід

Ваші роки, ваше життя – це досвід, це ваш актив!

Рональд Рейган. Він став президентом у 69 років! А потім ще й обіймав цю посаду два терміни. А губернатором Каліфорнії став у 55. До речі, до цього його акторська доля не завжди була успішною – попереднє життя було також сповнене невдач. Але Рональд Рейган не зупинявся і діяв.

Мері Кей. Зараз усі в світі знають цей бренд, але він з’явився лише у 45 років, коли засновниця майбутньої легендарної марки втратила роботу (бо її звільнили) та наважилася на наступний крок у своєму житті – створила власну фірму.

Толкієн опублікував свої перші дві книги у 58 років, і не багато хто вірив у їхній успіх. Сьогодні героїв Володаря перстнів знають усі, але уявіть, якби автор майбутнього бестселера склав лапки? У нас не було б гобітів!

KFС – його власник заснував ресторан лише у 47 років.

А Фантомас та комісар Жюв стали всесвітньо популярними у 50 років (Луї де Фюнеса хтось пам’ятає?).

І таких прикладів дуже багато, друзі!

Якщо перейти до практичних порад:

  • Припиніть жаліти себе. Ви відповідальні за себе та своє життя. Щойно ви із цим погодитеся, ви станете сильнішими, сміливішими і, повірте – веселішими й успішнішими.
  • Навчіться переживати невдачі так, ніби це були перемоги. Бо це досвід, а саме він – найдорожчий. Маючи досвід, ви наступного разу зробите все крутіше. І немає значення в чому.
  • Станьте по-справжньому цікавим.

Ваш вік – це лише цифри. Мати не дуже веселі діагнози можна в будь-якому віці – це не привід і не причина всістися на диван та зажуритися. Проте з власним досвідом ви можете ого-го!

Розкажіть світові, що ви можете!

Психологія, Робота
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка