Укр Рус

Як не захворіти на новорічні свята: способи підвищення імунітету

Каріна Зуєва - редакторка Факти ICTV Lifestyle
Каріна Зуєва, випускова редакторка Lifestyle

Наближаються свята, у повітрі вже ледве вловимо звучать різдвяні дзвіночки. Якщо глибоко вдихнути, можна відчути запах новорічної ялинки. Саме час купувати та ховати подалі подарунки для найдорожчих людей. Ми любимо планувати щось приємне та веселе. Бажаю всім, щоб плани відбулися та перевищили очікування, а раптова хвороба чи нездужання їх не порушили.

Я хочу заздалегідь дати декілька порад, як зберегти своє здоров’я, зміцнити імунітет і не допустити загострень хвороб на початку зими.

Мій девіз, як кардіолога – профілактика або лікування? Роби все вчасно!

По-перше, взимку наш раціон значно відрізняється від раціону в теплу пору року – кількість свіжих овочів та ягід зменшується, різко зростає вміст солі в стравах, ми більше вживаємо жирного та смаженого. Такі зміни призводять до зниження імунітету, настрою, енергії, загострення хронічних проблем із шлунково-кишковим трактом, серцем і судинами.

Пора зазирнути у морозилку. Часи змінилися, зараз не треба готувати саночки влітку – їх можна купити у будь-який час у супермаркеті. А от ягоди, зелень, овочі, при чому без використання солі та цукру – потрібно.

Заморожені в морозильнику скарби зберігають багато користі, тому налягайте на них взимку – і не будете хворіти. До того ж є зимові ягоди – калина, журавлина, обліпиха – не забувайте про них. Із солінь можна вживати квашену капусту  – вона допоможе зберегти корисні мікроорганізми у кишківнику, які будуть боротися із інфекціями та посилять імунітет.

По-друге, з початком опалювального сезону повітря в наших оселях висихає, отже, висихають наші дихальні шляхи, що робить їх беззахисними перед вірусами та бактеріями. Зволожувачі  повітря мають невтомно працювати в кожному домі, де живуть здорові люди із міцним імунітетом.

По-третє, в домі плюс 25, на вулиці мінус 25. Уявляєте, який перепад температури для організму? Можна збити його з пантелику і він витратить багато енергії на пристосування до таких щоденних сюрпризів – це може також вдарити по імунітету. Не біда, якщо в кімнаті 18-19 градусів, або навіть нижче.

Поступово загартовуйте свій організм, нехай звикає. Краще купіть собі зимові смішні шкарпетки – і для тепла, і для гарного настрою.  Вологе та не дуже гаряче повітря – ідеальне середовище для наших дихальних шляхів взимку.

По-четверте, регулярно провітрюйте свої помешкання, але пам’ятайте, що морозне повітря також сухе, про зволоження ми вже говорили.

По-п’яте, в холодну пору року наш імунітет атакує величезна кількість мікробів. Не варто забувати про потужну фортецю організму – мікроби кишечника.

Будуть здорові наші мікроорганізми, будемо здорові і ми. Нехай регулярно ласують натуральними йогуртами, клітковиною (авокадо, бобові, яблука, гарбуз, броколі, насіння льону, горіхи), квашеною капустою та домашнім квасом.

Як не захворіти на Новий рік: зміцнюємо імунітет Фото 1

По-шосте, ми починаємо мало рухатись взимку та набираємо зайві кілограми. Не треба знижувати фізичну активність в холодну пору року – басейн, спортзал, скандинавська ходьба, фітнес, прогулянки – мають бути регулярними. Ми не ведмеді, ведмеді не ми. Рухаємось!

Як не захворіти на Новий рік: зміцнюємо імунітет Фото 2

По-сьоме, з жовтня по квітень в наших широтах замало сонячного світла, тому запаси вітаміну D іноді закінчуються раніше, ніж настає весна.

Рекомендую перед Новим роком здати аналіз крові на вітамін D (25-гідроксикальциферол). Якщо рівень знижено, необхідно додавати крапельки цього вітаміну до свого раціону.

Без аналізу непотрібно всліпу призначати вітамін, передозування може бути так само шкідливе, як і нестача. Одночасно можна здати аналіз крові на ліпідограму та глюкозу – основні передвісники серцевих катастроф в майбутньому.

По-восьме, новорічні та різдвяні свята по традиції в нашій країні асоціюються із надлишками їжі . Свята із застіллями та безперервної їжі, вже давно не в моді. Це застаріла традиція радянських часів, коли люди кожного дня їли одне і те саме, або хоча б на Новий рік  діставали всілякі дефіцити та влаштовували свято шлунку.

Давайте започатковувати  нові традиції – Новий рік, як свято підведення  підсумків, народження нових планів, мрій та спілкування із найближчими. За розмовами про приємні  й щасливі моменти року, що спливає, прекрасно підуть легкі закуски, салати та фрукти.

І на останок – не забувайте про найголовніше. Гарний настрій та приємні враження. Взимку нам не вистачає сонячного світла та вітамінів, але найпотужніші вітаміни – це сміх, посмішки та радощі. Ці вітаміни не мають протипоказів та їх можна вживати у будь-яких дозах, до того ж, абсолютно безкоштовно.

А я бажаю Вам здорової та щасливої зими під захистом імунітету.

Автор: Ганна Солощенко, лікар-кардіолог Олександрівської лікарні, автор блогу Ваш кардіолог.

Фото: dreamstime

Імунітет, Новий рік 2019
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка