PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Автор: Роман Мельниченко

Як зробити жінку щасливою: головні правила поводження для чоловіків

Існує дві парадигми стосунків між чоловіком та жінкою: партнерська та традиційна (патріархальна). В патріархальній традиції чоловік працює і забезпечує сім’ю матеріально, жінка сидить вдома і, по суті, служить йому (готує, прибирає, пере та інше). Ну, а в партнерських стосунках, пара домовляється про все самостійно, і розподіляє права та обов’язки рівномірно.

В сучасному світі чоловіки і жінки самі вибудовують правила, які їм потрібні. Інша справа – емоційні стосунки і емоційна близькість. Це не побут, а, безпосередньо, відносини між двома людьми. У жінок — одні емоційні потреби, у чоловіків – інші. Жінки по-своєму реагують на стрес, чоловіки – по-іншому. Тому ми повинні вчитися, як саме підтримувати свого партнера, коли він цього потребує.

Читайте: Жінка покинула чоловіка, тому що не змогла схуднути

Що ж чоловік може дати жінці

 • Розвантажувати

Відпочинок і розвантаження для жінки вкрай важливі, і чоловік може цьому сприяти.

Наприклад, якщо жінка постійно сидить з маленькими дітьми, значить вона постійно знаходиться в стресі. У неї цілими днями виділяється гормон стресу кортизол, тому що вона постійно переживає за дітей.

В цій ситуації чоловік може брати дітей на вихідні (на день, на півдня) і гуляти з ними деінде. Або допомагати по господарству (найняти когось), і цим самим знизити стресовий стан жінки.

 • Брати участь у прийнятті важливих рішень

Дуже часто чоловіки уникають, наприклад, таких важливих рішень як: в якій школі вчитися дитині, в який садочок віддати, до якого тренера, на які гуртки.

Такі рішення мають прийматися обома батьками, адже це вливає на майбутнє дитини.

 • Підтримувати у самореалізації

Якщо жінка була в декреті, чоловік може взяти на себе частину відповідальності з її повернення до професійної діяльності: допомагати їй вчитися, налагоджувати зв’язки тощо. Якщо дітей немає, просто допомагати один одному будувати кар’єру, підтримувати.

Читайте: Не квіти: про що мріють жінки на 8 березня

 • Цінувати природну красу

Дуже часто у жінок надто високі вимоги до своєї зовнішності. Чоловік має підтримувати жінку в цьому питанні, а не вимагати якогось нереального зовнішнього вигляду.

 • Якщо у жінки особистісні проблеми, підтримувати, аби та справлялась з ними сама

Проблеми з батьками, невпевненість в собі — жінка має сама взяти за це відповідальність. А чоловік, зі свого боку, може підтримувати її на цьому шляху.

Три складових жіночого щастя

 •  Особиста реалізація: соціальна, професійна,  фінансова

Соціальна реалізація – це відчуття сенсу у своїй діяльності, відчуття свого місця, статусу і того, що до тебе прислуховуються. Не завжди соціальна реалізація досягається завдяки професійній діяльності. Жінка, натомість, може очолювати ОСББ чи батьківський комітет.

Професійна реалізація – це відчуття, що твоя діяльність приносить користь, що ти знайшла себе.

Читайте: Здивувати, порадувати і підкорити: 8 ідей подарунків на 8 березня

Фінансова реалізація – відчуття, що ти можеш сама заробляти на себе кошти і ні від кого не залежати.

Жінка може бути реалізована соціально, професійно і фінансово в одному місці, а може й в різних. Вона може не реалізовуватись професійно, але добре реалізовуватись, наприклад, соціально.

 • Реалізація в партнерських стосунках і в материнстві

Вдалі стосунки з партнером — досить важлива складова щастя жінки, яку не можна недооцінювати.

Є багато досліджень, які доводять, що хороші стосунки з партнером сприяють гарному самопочуттю, красі і здоров’ю жінки.

Що стосується дітей, то не всі жінки на сьогодні відчувають потребу реалізуватись в материнстві, але для більшості – це дуже важливо. Особливо сильно така потреба проявляється після 30-35 років: у жінок, які не мають дітей, виникає сильна потреба у народженні, вихованні, догляді за дитиною.

Читайте: Як реагувати на небажаний подарунок

 • Краса і здоров’я

Жінка повинна добре почувати себе всередині, відчувати себе гарною. Це не означає, що потрібно відповідати якимось стандартам: є гарне дослідження, яке показує, що жінка, яка себе не приймає і, натомість, дуже сильно намагається відповідати якимось стандартам, може бути дуже нещасною.

Жінка, яка приймає себе такою, яка вона є, і вважає себе гарною, піклується про своє здоров’я, займається спортом, набагато щасливіша і здоровіша.

Хороший чоловік/партнер, звичайно, може дуже багато дати жінці, але для того, щоб бути справді щасливою, вона має взяти на себе відповідальність за ключові аспекти свого життя.

Що жінка повинна дати собі сама

 • Взяти відповідальність за своє життя

Дослідження чітко показують взаємозв’язок між щастям/успішністю жінки і тим, чи бере вона на себе відповідальність за своє майбутнє. Від вас залежить те, як ви живете і куди ви рухаєтесь.

Не варто сподіватися, що хтось буде піклуватися про вас, як про маленьку дівчинку. Ви можете, за бажанням, сидіти вдома і виховувати дітей, а чоловік буде вас забезпечувати — нічого поганого в цьому немає — але це не означає, що ви можете перекласти на нього відповідальність за своє майбутнє. Також не варто компенсувати, наприклад, за рахунок сім’ї свої невтілені реалізації.

 • Взяти відповідальність за своє щастя і свою успішність

Щастя і відчуття успіху — це внутрішній стан. Хто може нести відповідальність за те, наскільки щасливою і успішною ви себе відчуваєте, крім вас?

Щастя залежить не від кількості дітей і від того, які вони, чи отримують вони медалі. І не від того, наскільки успішний чоловік, чи багато він заробляє, а від того, наскільки ви самі почуваєте себе щасливою всередині.

Звичайно, зовнішні фактори вливають на нас, але найбільше – те, як ми самі ставимось до світу. Тому можна бути набагато щасливішою, приймаючи світ таким, який він є – дітей, чоловіка і все інше.

 • Взяти відповідальність за свій відпочинок

Якщо жінка звалила на себе дітей, турботу про чоловіка і ще купу справ, то це її відповідальність. Потрібно взяти відповідальність за свій відпочинок, за свою релаксацію , за своє здоров’я на себе.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

  Знайшли помилку в тексті?

  Помилка