PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Автор: Микола Давидюк

Закон про реінтеграцію Донбасу: чому зараз та основна мета

Вчора був підписаний закон про реінтеграцію Донбасу. Цей закон був одним із завдань України, яке вона отримала, підписавшись під проектом введення миротворчих сил на окуповані території. Його прийняття було так званим домашнім завданням, яке потрібно було виконати достатньо швидко.

Підписаний закон фрагментарно посилює позицію України, оскільки це не базовий підхід вирішення, а один з фрагментів великої картини врегулювання російської агресії. Він стає плацдармом для введення миротворчих військ.

Читайте: Для Донбасу є лише два шляхи – Клімкін

Навіть при тому, що весь світ визнав Росію агресором, Україна не мала жодного юридичного документу, що підтверджував агресивний військовий статус Росії на території України. Тому, щоб на офіційній підставі ввести миротворців, потрібно було юридично визнати країну-агресора.

Багатьох турбує момент відсутності мирних стратегій. Проте, такі речі не прописуються законами. Закони дають підстави та норми, на які можна посилатись, а мирні стратегії, домовленості – прерогатива дипломатів на зустрічах високого рівня.

Читайте: Київ не пустить білоруських миротворців на Донбас

Закон про реінтеграцію Донбасу – можливість використання майданчику ООН. Там є окремі речі, наприклад, щодо деокупації роботи військово-цивільних адміністрацій, реінтеграції, проведення виборів, що закладають гачки, відстоюючи проукраїнський інтерес, а не шлях розвитку подій за російським сценарієм.

Читайте:  Миротворча місія: значення для України та загрози

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка