ШІ виявляє проблеми зору за 30 секунд: в Україні протестували перших пацієнтів

У медичних закладах Одещини та Чернігівщини вже понад 800 пацієнтів, що мають високий ризик втрати зору, пройшли обстеження з використанням штучного інтелекту.
Як працює цифрова платформа CheckEye
Діабетична ретинопатія — це ускладнення діабету, яке спричиняє пошкодження кровоносних судин сітківки й може призвести до втрати зору.
Пошкодження сітківки зазвичай розвивається безсимптомно — людина може довго не помічати жодних змін. Саме раннє виявлення та лікування значно знижує ризик втрати зору.
У межах пілотного проєкту сімейні лікарі скеровують на обстеження пацієнтів з діагнозом цукровий діабет І або ІІ типу, а також з підозрою на недіагностований діабет ІІ типу.
За допомогою спеціальної камери без розширення зіниці вони роблять знімки очного дна пацієнтів та завантажують їх у систему для аналізу.
Результати скринінгу стають доступними вже за пів хвилини. Завдяки штучному інтелекту система CheckEye автоматично виявляє діабетичну ретинопатію та допомагає визначити її стадію.
— Цифровий скринінг із використанням штучного інтелекту допомагає швидко виявляти пацієнтів із діабетичною ретинопатією та спрямовувати офтальмологічну допомогу саме тим, хто її потребує, — зазначила заступниця міністра охорони здоровʼя з питань цифрової трансформації.
Загалом скринінг пройшли 873 пацієнти. У 651 випадку не виявили жодних ознак діабетичної ретинопатії, а 222 – за результатами обстеження скерували до офтальмолога.
Пілотний проєкт підтвердив, що впровадження цифрового скринінгу дозволяє виявити хворобу на ранній стадії та підвищити шанси зберегти зір.
Джерело і фото: МОЗ