Статті
Статті
, редактор стрічки, журналіст, оглядач

Вбивця Кеннеді не Освальд? Чому секретні документи спливли лише зараз

Вбивця Кеннеді не Освальд? Чому секретні документи спливли лише зараз

Даллас. 22 листопада. Кортеж президента їде Main Street, звертає на Houston Street. Зупинка, поворот ліворуч – саме біля книгосховища, на 6-му поверсі якого імовірно сидить снайпер. 12.30 – автомобіль Кеннеді рухається по Elm Street. Далі – усе по секундах.


Імовірного вбивцю – 24-річного працівника книгосховища Лі Гарві Освальда затримали того ж дня. Колишній морський піхотинець, захоплений ідеями комунізму, Фіделем Кастро і Радянським Союзом, який до того ж 2,5 роки жив в СРСР.  До вʼязниці він так і не доїхав – на виході з поліції в Освальда стріляє Джек Рубі, власник нічного клубу, пов’язаний із мафією.

Невдовзі зʼявилися сумніви. За експертизою, Освальд, який цілив з 6-го поверху, з відстані 80 метрів, зробив 3 постріли. Перший з них – Кеннеді поранений у шию – хапається за комір. Ця ж куля поранила губернатора Техасу Джона Коннелі, який сидів попереду. Другий постріл – мимо. Третій – смертельний. Інтервал між ними – від 5 – 6 секунд. Навіть не кожен спортсмен може повторити цей рекорд.

Зараз дивляться

Читайте: ЦРУ опублікувало щоденник Усами бен Ладена.

За іншою версією, вбивць було декілька, і один міг сидіти на пагорбі, за бетонною стіною. Силует другого стрілка навіть змалювали на експертизі.

Тема вбивства Кеннеді не вщухає вже понад півстоліття. Тисячі книг, розслідувань, художні фільми, найвідоміший з яких – Стрільба у Далласі. JFK Олівера Стоуна. А ще – великобюджетні експерименти. Один з них – балістичний. Завдяки створенню унікального макету голови президента, довели, що стріляли дійсно з боку будівлі. Але, чи це був Освальд?

Ернст Титовець – друг Лі Освальда, написав про нього книгу, яку довго не хотіли публікувати на Заході – про епізод з життя Освальда у Радянському Союзі. У 1959-му звільнений з морської піхоти Лі Освальд вирушає до Москви, просить громадянство. За однією з версій, після спроби самогубства, його відправили жити у Мінськ. Там він влаштовується слюсарем на радіозавод, в експериментальний цех. Завод виробляв радіоприймачі та телевізори. Весь час Освальд веде щоденник.

Зі щойно розсекречених документів відомо, що Освальд після повернення у США кілька разів зустрічається з радянським консулом. Олександр Костіков працював в 13-му управлінні, яке могло організувати вбивство іноземного політика. З інших матеріалів відомо, що ЦРУ давно стежило за Освальдом. Чому тоді не зупинили? А ФБР попереджало поліцію – про загрозу життю Освальда після затримання. Дивною була і реакція КДБ. Контора повністю зачищає усі згадки про Освальда.

В донесеннях ЦРУ є інформація про те, що Хрущов був дуже занепокоєний, що вбивство Кеннеді комуністом може стати приводом для американських військових керівників – завдати удару по Кубі. Схоже, такий сценарій не влаштовував ані Союз, ані Америку. Тоді і в США і в СРСР була майже одночасно розповсюджена версія, що Освальд був психічно не зовсім здоровою людиною. Можливо, Лі Гарві просто використали, а потім вбили.

Крапку у справі JFK можуть поставити наступної весни, коли у США обіцяють розсекретити останні файли.

Нагадаємо, 26 жовтня Нацархів оприлюднив тисячі документів про вбивство Джона Кеннеді, проте Дональд Трамп відклав публікацію деяких файлів після проблем, висловлених ЦРУ та ФБР.

Вбивство Кеннеді, Секретні документи ЦРУ, СРСР, США
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка