Вбивця Кеннеді не Освальд? Чому секретні документи спливли лише зараз

Даллас. 22 листопада. Кортеж президента їде Main Street, звертає на Houston Street. Зупинка, поворот ліворуч – саме біля книгосховища, на 6-му поверсі якого імовірно сидить снайпер. 12.30 – автомобіль Кеннеді рухається по Elm Street. Далі – усе по секундах.
Імовірного вбивцю
– 24-річного працівника книгосховища Лі Гарві Освальда затримали того ж дня. Колишній морський піхотинець, захоплений ідеями комунізму, Фіделем Кастро і Радянським Союзом, який до того ж 2,5 роки жив в СРСР. До вʼязниці він так і не доїхав – на виході з поліції в Освальда стріляє Джек Рубі, власник нічного клубу, пов’язаний із мафією.Невдовзі зʼявилися сумніви. За експертизою, Освальд, який цілив з 6-го поверху, з відстані 80 метрів, зробив 3 постріли. Перший з них – Кеннеді поранений у шию – хапається за комір. Ця ж куля поранила губернатора Техасу Джона Коннелі, який сидів попереду. Другий постріл – мимо. Третій – смертельний. Інтервал між ними – від 5 – 6 секунд. Навіть не кожен спортсмен може повторити цей рекорд.
Читайте: ЦРУ опублікувало щоденник Усами бен Ладена.
За іншою версією, вбивць було декілька, і один міг сидіти на пагорбі, за бетонною стіною. Силует другого стрілка навіть змалювали на експертизі.
Тема вбивства Кеннеді не вщухає вже понад півстоліття. Тисячі книг, розслідувань, художні фільми, найвідоміший з яких – Стрільба у Далласі. JFK Олівера Стоуна. А ще – великобюджетні експерименти. Один з них – балістичний. Завдяки створенню унікального макету голови президента, довели, що стріляли дійсно з боку будівлі. Але, чи це був Освальд?
Ернст Титовець – друг Лі Освальда, написав про нього книгу, яку довго не хотіли публікувати на Заході – про епізод з життя Освальда у Радянському Союзі. У 1959-му звільнений з морської піхоти Лі Освальд вирушає до Москви, просить громадянство. За однією з версій, після спроби самогубства, його відправили жити у Мінськ. Там він влаштовується слюсарем на радіозавод, в експериментальний цех. Завод виробляв радіоприймачі та телевізори. Весь час Освальд веде щоденник.
Зі щойно розсекречених документів відомо, що Освальд після повернення у США кілька разів зустрічається з радянським консулом. Олександр Костіков працював в 13-му управлінні, яке могло організувати вбивство іноземного політика. З інших матеріалів відомо, що ЦРУ давно стежило за Освальдом. Чому тоді не зупинили? А ФБР попереджало поліцію – про загрозу життю Освальда після затримання. Дивною була і реакція КДБ. Контора повністю зачищає усі згадки про Освальда.
В донесеннях ЦРУ є інформація про те, що Хрущов був дуже занепокоєний, що вбивство Кеннеді комуністом може стати приводом для американських військових керівників – завдати удару по Кубі. Схоже, такий сценарій не влаштовував ані Союз, ані Америку. Тоді і в США і в СРСР була майже одночасно розповсюджена версія, що Освальд був психічно не зовсім здоровою людиною. Можливо, Лі Гарві просто використали, а потім вбили.
Крапку у справі JFK можуть поставити наступної весни, коли у США обіцяють розсекретити останні файли.
Нагадаємо, 26 жовтня Нацархів оприлюднив тисячі документів про вбивство Джона Кеннеді, проте Дональд Трамп відклав публікацію деяких файлів після проблем, висловлених ЦРУ та ФБР.