PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Таємниці зникнення Гітлера і аргентинський слід золота нацистів

Таємниці зникнення Гітлера і аргентинський слід золота нацистів

1944 рік, осінь. Нацисти відступають по всіх фронтах. Залізничним ешелонам, здається, немає кінця. Невдовзі війська СРСР та союзників – вже у Німеччині.

У бункері фюрера паніку вже не приховують. 20 квітня Адольф Гітлер святкує свій останній день народження, напише політичний заповіт, 30 квітня – одружиться із Євою Браун, і того ж дня начебто помирає – чи то від кулі, чи від отрути. Потім тіло – спалили.

Смерть Фюрера – дотепер одна з найбільших загадок ХХ століття. Конспірологи вважають, що можливо усе було не так. Відповідь можна дізнатися лише там, де приховані зниклі скарби нацистів. Одна з ниточок тягнеться на територію сучасної Польщі.

Замок Ксьонж. Старовинна перлина Нижньої Сілезії. Маєток на скелях німецьких та польських дворян. Але інтерес дослідників приваблює не стільки сам замок із його коштовностями, як те, що знаходиться під ним.

Тунель під замком – лише один з семи фрагментів проекту під назвою Велетень – загадкового підземного будівництва часів Другої світової війни. Історики розповідають, що під час війни це була територія Німеччини, вона тільки потім відійшла Польщі.

Нацисти цей замок називали Фюрстенштайн, що у перекладі з німецької – Князь. Тут було два рівні тунелів – перший рівень тягнувся на глибину 15 метрів, це був шлях евакуації – керівництво нацистів могло з замку ліфтом потрапляти у підземелля. Відомо, що у замку навіть зробили приміщення для самого Гітлера і він мав найкоротший шлях для втечі у разі чого.

Усі згадки про Велетень – ретельно підчистили. За однією з версій – у замку знаходилася секретна лабораторія для так званої вундерваффе – надзброї, яку розробляли німці.

Є під замком також і фрагменти залізниці. Форма тунелів нагадує станцію метро, тож, можливо, німці хотіли збудувати підземну залізничну станцію. Гітлер мав би можливість зникнути за допомогою потягу і з’явитися в іншій частині Німеччини.

Але чи тільки про пасажирський потяг йдеться? Зважаючи на неминучу поразку, верхівка Третього Рейху імовірно почала думати про порятунок ще на початку 1945-го. Гітлер віддав секретне розпорядження – вивезти із Німеччини та окупованих територій цінності.

За словами очевидців, потяг із скарбами нібито виїхав із Вроцлава у квітні 1945-го. Тільки у ньому було 10 закритих вагонів та 300 тонн золота, численні шедеври мистецтва, коштовності і новітня для того часу зброя.

Але коли кілька тижнів потому радянські війська взяли Берлін і увійшли до сховища Рейхсбанку у Берліні, вони знайшли $3,5 млн., облігації на півмільярда і лише 90 золотих злитків. Все інше безслідно зникло.

У грошовому еквіваленті золоті запаси Третього Рейха оцінювалися у $500 млрд. І де ж вони поділися після війни?

Чимало коштовностей нацисти вивезли й з України. Тільки з Львівської області німці вивезли золота та цінних речей на суму понад 13 млн. карбованців. З усієї України – на щонайменше 100 млн. Деякі дослідники вважають, що у бік Берліна від нас рушило три вагони вкрадених скарбів.

На Нюрнберзькому процесі нацисти робили вигляд, що ні про яке золото не знають. Але архіви не горять. І свідчать, що восени  1944-го на захід йшли цілі ешелони з награбованим золотом. Наприклад, з Будапешта вирушило 80 вагонів. За кілька місяців у Берліні частину цього добра перевантажили у секретний потяг номер 277. Золотий запас Рейхсбанку – евакуювали.

Потяг вийшов з Берліна і немов розчинився в австрійських Альпах. Скептики казали: а може то все міф? І не було ніякого золота нацистів? Але згодом по Європі то тут, то там почали знаходити неймовірні схованки.

На початку 1980-х світову сенсацію влаштували  двоє туристів, які гуляли поблизу одного альпійського озера. В колодязях поряд знайшли 20 тонн золота. З’ясувалось, що це – саме ті золоті запаси, що були вкрадені нацистами з банків Італії.

Читайте: Як Гітлер тікав до Аргентини: ФБР розсекретило архіви

Золото, коштовності та шедеври мистецтва евакуювалися з Берліна не лише по суші, а й морем. Доказ про морські спецоперації нацистів – цьогорічна знахідка. Біля узбережжя Туреччини на глибині 50 метрів батискаф знаходить субмарину U-23 – з так званого Втраченого флоту Гітлера.

Інші підводні човни Третього Рейху, схоже, спокійно пройшли весь запланований маршрут. Кінцева точка – Латинська Америка. Аргентина, Парагвай, Уругвай. Принаймні точно відомо про субмарину U-977, яка у серпні 1945-го доставила до Аргентини золота на $3 млрд.

В квітні 1945 року, вже коли Рейх був приречений, з Німеччини вийшло 11 найновіших субмарин, в них завантажили дивні упаковки і до них сідали якісь дивні пасажири. За деякими версіями, цими пасажирами виявилися – перші особи Рейху.

На награбовані цінності нацистська верхівка купувала в Латинській Америці маєтки, землі, бізнес. Яскравим доказом безбідного існування в Аргентині колишніх наці стала біографія ката Адольфа Ейхмана, організатора знищення євреїв у концтаборах. З маєтку у передмісті Буенос-Айреса його викрала ізраїльска розвідка Мосад.

Сенсацією стала фотографія з архіву ЦРУ. Начебто агент Центрального Розвідуправління у 1955-му зустрічався в Колумбії з Гітлером, який жив там під ім’ям Адольф Шриттельмайер. Більше того, місяць тому ФБР розсекретило унікальний архів розслідувань імовірної втечі Гітлера до Південної Америки. Його вбивство розглядали як інсценування. Начебто він разом з Євою Браун могли прибути до Аргентини на підводному човні – через два тижні після взяття Берліну.

За даними ФБР до Аргентини прибули 50 нацистів та членів їх сімей. Місцеві чиновники тоді начебто проговорилися – так, Гітлер тут був. Нібито змінив зовнішність – збрив вуса та сильно хворів. Утім – жодної конкретики.

Можливо, золото нацистів – міф. Можливо – воно зникло. Утім, багато що вказує на те, що оточення фюрера вміло скористалося награбованими багатствами та купило собі нове життя.

До слова, Факти ICTV розповідали про те, що вчені розкрили таємницю Гітлера.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка