, редактор стрічки, журналіст, оглядач

У Петербурзі вже черги до обмінників: рубль впав до мінімуму за рік

Російський рубль обвалився до мінімуму за рік, у Петербурзі черги в обмінники
Фото: Depositphotos

Російський рубль впав до найнижчої позначки за останній рік, з моменту повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

У п’ятницю вранці на Московській фондовій біржі (ММВБ) курс опустився до 82 рублів за долар США. Станом на 17:30 за Києвом він торгується на позначці трохи більше 81 рубля за долар.

Щодо євро рубль опустився на 2% – до 90,06.

Зараз дивляться

Трейдери кажуть, що падіння пов’язане з кількома факторами, зокрема зниженням цін на нафту в березні, що скоротило російські доходи, і продажем західного бізнесу в Росії після вторгнення.

Російський рубль обвалився до мінімуму за рік, у Петербурзі черги в обмінники Фото 1

Скриншот: Investing.com

Вартість рубля не падала до такого рівня з квітня 2022 року, хоча відразу після повномасштабного вторгнення вона була ще нижчою, коли опустилася до 113 рублів за долар США. У липні валюта стабілізувалася до 50 рублів, але відтоді знову ослабла.

Читайте також
РФ витрачає третину держбюджету на фінансування війни проти України – Bloomberg
РФ витрачає третину держбюджету на фінансування війни проти України – Bloomberg

Російський диктатор Володимир Путін запевняв внутрішню аудиторію, що економіка країни стійка до економічних санкцій, але минулого тижня він заявив, що санкції можуть мати негативний вплив на Росію.

За словами міністра фінансів Росії Антона Силуанова, останнє падіння пов’язане зі змінами в імпорті та експорті до країни. Він додав, що обмінний курс коливається “в умовах мінливої зовнішньоекономічної кон’юнктури”.

Падіння російської валюти вже спричинило черги в обмінних пунктах в РФ. Видання Фонтанка повідомляло про величезну чергу до відомого у Санкт-Петербурзі пункту обміну.

Наприкінці минулого року західні країни запровадили верхню межу цін на російську нафту, яка є величезним джерелом доходу для РФ.

Джерело: BBC
Війна в Україні, Росія, Рубль
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка