Укр Рус
, редакторка стрічки

Перший фестиваль Петриківський дивоцвіт: співи, танці та народне мистецтво

Петриківський розпис

29 червня на день святих Петра й Павла своє 235-річчя відзначило невелике селище Петриківка, що на Дніпропетровщині.

Саме на честь цього свята комунальне підприємство Центр зеленого туризму та народних ремесел (яке було створено лише два місяці тому за участі обласних депутатів) спільно з обласною радою відкрили перший фестиваль народної творчості Петриківський дивоцвіт.

Організатори вважають, що завдяки цьому обласному фестивалю все більше людей буде залучатися до народної творчості, що популяризує ремесла, допоможе творчим колективам та аматорам обмінятися своїм досвідом, приверне увагу туристів до культури різних куточків України.

Зараз дивляться

Що можна було побачити на фестивалі Петриківський дивоцвіт?

Районний стадіон став місцем збору митців, які приїхали з різноманітних міст та селищ Дніпропетровщини. У кожного з учасників можна було побачити цікаві надбання. Особливо дивував відвідувачів відомий на увесь світ петриківський розпис. Також можна було побачити витинанки, цікаві вироби з лози, металу чи дерева.

Гості могли не лише оглянути витвори мистецтва чи купити їх, а також взяти участь у різних майстер-класах та самостійно виготовити неймовірні вироби. Проводилася дегустація страв національної кухні. Працювала також імпровізована сцена, на якій показували свої таланти в вокальній та танцювальній сферах творчі колективи.

Фестиваль народної творчості зібрав таланти не лише Дніпропетровщини. Сюди приїхали гості з різних регіонів, а саме Харківщини, Сумщини, Луганщини, Полтавщини.

На фестивалі намагалися зібрати якомога більше талановитих людей, бо Дніпропетровщина — це не лише петриківський розпис, хоч він і є найголовнішою візитною карткою регіону. Відвідувачі могли насолоджуватися більш ніж 40 видами народної творчості, що насправді вражає.

Сподіваємося, що Петриківський дивоцвіт стане щорічним фестивалем, відомим не лише в Україні, але й за її межами.

Раніше Факти ICTV писали, що у Ніжині поставили пам’ятник огірку.

культура, Україна, Фестиваль
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка