PHNjcmlwdCBkYXRhLW91dHN0cmVhbS1pZD0iMTMxOSIgZGF0YS1vdXRzdHJlYW0tZm9ybWF0PSJmdWxsc2NyZWVuIiBkYXRhLW91dHN0cmVhbS1zaXRlX2lkPSJGYWt0eV9GdWxsc2NyZWVuIiBkYXRhLW91dHN0cmVhbS1jb250ZW50X2lkPSJmYWt0eS5pY3R2LnVhIiBzcmM9Ii8vcGxheWVyLmFkdGVsbGlnZW50LmNvbS9vdXRzdHJlYW0tdW5pdC8yLjExL291dHN0cmVhbS11bml0Lm1pbi5qcyI+PC9zY3JpcHQ+

Зарплати в Україні 2016: які спеціалісти отримують 25 тис. грн (ІНФОГРАФІКА)

Факти ICTV з’ясовували, які спеціальності в Україні користуються найбільшим попитом і де треба працювати, щоб заробляти 25 тис. грн на місяць.

Факти ICTV з’ясовували, як складається ситуація з ринком праці в Україні, які спеціальності користуються найбільшим попитом і скільки коштів можна заробити за місяць.

Це спільна робота з Ганною Радченко, головою департаменту маркетингу та розвитку групи консалтингових компаній АПЕРКОН.

Що відбувається?

Ще кілька років тому ринок праці мав стабільну і розмірену динаміку, в якій заводи співпрацювали з навчальними закладами. Але з 2014 року ситуація змінилась. Основні тенденції – це збільшення розриву між середнім і вищим класом, а також активна трудова міграція українських фахівців за кордон.

На це вплинув період змін і реформ, в якому знаходиться Україна і, звичайно ж, антитерористична операція на сході України, яка стала причиною вимушеної ре-локації жителів Донецької, Луганської областей.

АТО і працевлаштування

АТО зробила глобальний вплив на українську економіку і життя українця – ре-локація вимушено переміщеної частини громадян привела в першу чергу до надлишку фахівців в інших регіонах і до зниження рівня заробітних плат переселенцями.

Приїжджаючи в інші регіони, перебуваючи в складних соціальних і фінансових умовах, дуже часто хороші фахівці приймають пропозиції працевлаштування, погоджуючись на рівень доходу на 40-50% нижче свого звичного.

Роботодавці не упускають цю можливість і таким чином багато вакансій виходять з досить низькими зарплатними показниками.

Попит на фахівців

Сьогодні стабільна потреба в професіях, які “продають”: менеджери з продажу та збуту, регіональні та торгові представники, супервайзери та інші.

Потреба в цій категорії професій пояснюється змінами, які відбулися в кишенях людей і суспільстві: споживач став економнішим, вибагливішим, стриманішим, а це означає, що продавати товари і послуги йому стало складніше, тому хороші “менеджери з продажу” сьогодні на вагу золота. Варто відзначити, що саме робота фахівців сфери продажів не тільки затребувана, але і добре оплачувана.

зарплата  сферы

На другому місці – фахівці популярної IT-сфери. Вибір спеціальностей тут досить великий – від молодшого розробника, програміста, архітектора, 3D-моделлера до менеджерів із залучення й управління проектами.

IT-сфера – на сьогодні найбільш перспективна і високооплачувана галузь на українському ринку. Замовники розробок і проектів, як правило, Північна Америка і Канада, вартість однієї години робочого часу фахівців в Україні приблизно в три рази дешевше, порівняно з аналогічними фахівцями, наприклад, в США. Саме тому сфера інформаційних технологій розвивається тут семимильними кроками, адже ця ситуація є зручна і вигідна з обох сторін.

Третє місце в рейтингу затребуваності, як і раніше залишається за співробітниками виробничих підприємств – від гірничодобувної до харчової галузі. Зберігається стабільна потреба в бухгалтерах, фахівцях профільних цехових виробництв, інженерах.

Фінансове питання

За даними порталу Rabota.ua, в топі вакансій залишаються керівники і провідні менеджери з зарплатами 9-25 тис. грн в місяць. Найменші оклади у двірників та охоронців. Їхня зарплата, як і в минулому році, не перевищує розміру двох прожиткових мінімумів (1330 грн).

Експерти таку різницю в окладах пояснюють просто: нижчими вимогами до освіти. Підвищення окладу можна чекати лише при будь-яких додаткових запитах до працівника або підвищеної небезпеки роботи.

как изменилась

(За даними Державної служби статистики в Україні)

При цьому за останній рік зарплати українців, зважаючи на економічну ситуацію в країні, практично не збільшилися. Деякі фірми проводили індексацію зарплат у зв’язку з ростом курсу валют, в розмірі 10%. Але загальна ситуація залишається незмінною, заробітні плати в еквіваленті нацвалюти залишилися на колишньому рівні.

Трудова міграція

Серед українців за останні два роки збільшився відсоток тих, хто прагне виїхати на роботу в інші країни.

Експерти стверджують, що понад 40% економічно активних українців у віці від 18 до 29 років бажають виїхати з України заради більш оплачуваної роботи і кар’єрних перспектив.

Шукають щастя за межами України представники будівельних спеціальностей, науковці, сервіс-персонал (адміністратори, офіціанти, хостес, представники індустрії розваг (шоу-бізнес, аніматори) і представники IT-сфери.

За даними опитування, 8% громадян України (а це близько 3 млн осіб) найближчим часом планують трудову міграцію за кордон. Наприклад, 5 років тому ця кількість була удвічі менше – 1,2 млн українців. Але їде тільки кожен восьмий з тих, хто мав намір.

У середньому, показник трудової міграції українців серед країн ЄС зріс на 30%. Найчастіше їдуть до Польщі, Німеччини, Італії, Чехії та країн Скандинавії. Значно зросла кількість бажаючих заробити на краще життя в США і Канаді.

 А ось кількість бажаючих поїхати на заробітки в Росію, навпаки, знизилося: в порівнянні з 2011 роком, зараз в РФ офіційно працює на 6% менше українців.

В цілому, в період 2014-2015 рр. з України тільки офіційно виїхали на заробітки трохи більше 1 млн українців. І тенденція тільки зростає. Зараз, за ​​різними даними, за кордоном працюють 4-8 млн українців.

Як знайти роботу?

Існує думка, що сьогодні навіть хорошому фахівцю складно знайти роботу. Хотілося б розвіяти цей міф.

Сьогодні в Україні існує понад 5 всеукраїнських і понад 50 регіональних сайтів з пошуку роботи. Як правило, багато претендентів думають про те, що для успішного працевлаштування достатньо просто розмістити резюме на сайті. Але це не так. Створення резюме – це окреме мистецтво, але зробити його ефективним можна слідуючи простим порадам.

Як скласти дієве резюме?

Резюме повинно мати чітку структуру – ПІБ, дата народження, сімейний стан, освіту/додаткові курси, наявність прав, стажу водіння, знання мов, хобі та містити правдиву інформацію про трудовий досвід і професійні якості;
Резюме повинно містити детальний опис завдань, повноважень, кількості осіб в підпорядкуванні;
Резюме повинно бути містити вузькопрофільну інформацію, яка буде корисна саме для тієї позиції, на яку відправляється/розміщується резюме, для того щоб “ваш” роботодавець міг знайти саме це резюме.

Роль кадрових агенцій

Також для сприяння в пошуку роботи використовують кадрові агентства та рекрутингові компанії. Для того, щоб не потрапити в халепу в виборі такої компанії, необхідно звертати увагу на кілька речей: репутація компанії, обов’язково ознайомитися з сайтом, списком партнерів і підприємств, з якими вони працюють і спробувати дізнатися подробиці у колег.

Не забувайте, що відповідно до закону, такі компанії не мають права брати фінансову винагороду за послуги з працевлаштування з потенційного кандидата.

12ціч

Ринок праці в майбутньому

Україна як і раніше залишається і залишиться однією з найбільш освічених країн. Ринок праці розвивається, незважаючи на те, що стає більш жорстким і вимогливим. Тенденція – акцент на особистісних якостях, на проактивности, наполегливості, старанності, нестандартному підході та самостійності в досягненні результатів, здоровий спосіб життя.

З кожним днем ​​професії стають все більш багатофункціональними і, часто, бухгалтера виконують, в тому числі адміністративні функції, начальники відділів зайняті виконавською роботою. Але варто зауважити, що в зв’язку з процесом автоматизації, через 3-5 років, можливо скорочення банківських працівників.

Марина Лишак 

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка