PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Отруйний алкоголь в Україні: чому загинуло 37 осіб і як уберегти себе

Що сталося?

У Харківській, Миколаївській, Житомирській, Донецькій і Луганській областях 37 людей загинули після вживання сурогатного алкоголю. А частина з тих, хто вижив – осліпли.

Продавали отруйну суміш по 26 гривень за пляшку об’ємом 0,5 л.

В організмах загиблих виявили метиловий спирт.

Тепер 3 тонни смертельної отрути під відомими брендами горілки розлетілися по прилавках. Оскільки підробка мало чим відрізняється від оригіналу – небезпека отруїтися сурогатної горілкою досі велика.

Злочинці продавали горілку і коньяк.

Факти ICTV зібрали всі відомі дані про цей інцидент, а також поцікавилися у фахівців, які побажали залишитися невідомими, про сурогатний алкоголь і його особливості.

 

Хто винен?

Правоохоронні органи затримали 27-річного харків’янина, який займався виробництвом отруйного алкоголю у себе вдома. Також були заарештовані три спільники злочинця.

Хлопець спочатку продавав отруту знайомим. Незважаючи на багаторазові скарги на поганий стан після вживання сурогатного алкоголю, злочинець і його подільники продовжили виробництво у збільшених масштабах.

Читайте: У Києві не будуть продавати алкоголь і пиво вночі

 

Що таке сурогатний алкоголь?

Сурогатний алкоголь – це спиртне, яке не перевіряли на якість. Іншими словами, спирт для виробництва не купувався в офіційних постачальників.

У народі такий алкоголь називають “пальонкою”.

У це поняття входить і самогон, який виробляється нелегально і не контролюється перевірками на якість.

 

Як готували отруйний алкоголь?

Злочинці виробляли небезпечний продукт шляхом змішування спирту з водою з-під крану. Все це робилося в звичайній ванні, а розливалася смертоносна горілка у гаражі.

Акцизи і наклейки для пляшок шукали на смітниках і друкували на принтері.

Читайте: Дешевий алкоголь – нова реформа в Росії

 

Звідки злочинці взяли метиловий спирт?

Метиловий спирт злочинці купували у підприємства в Сєвєродонецьку (Луганська область). А сам продукт був завезений з Росії.

Вільно купити метанол не можна, адже речовина є сильною отрутою.

А для того, щоб перевозити метиловий спирт, потрібно створити спеціальні умови і отримати дозвільні документи.

 

Як такий алкоголь розійшовся по магазинах?

Як повідомляють правоохоронні органи, злочинці торгували в інтернеті і продавали знайомим.

Також алкоголь виявився і в магазинах. Отруйне спиртне потрапити на прилавки могло тільки одним шляхом: воно не купувалося в офіційного постачальника.

Як відомо, через акцизні збори, які встановлюються державою, горілка зі спиртом, що пройшов спеціальну перевірку, буде коштувати дорожче, ніж те, що змішували вдома злочинці.

Вина на поширенні 3 тонн сурогатного алкоголю також лежить і на власниках торгових точок, які закуповували отруйне спиртне замість того, щоб звертатися до офіційних постачальників.

 

Як уберегти себе від отрути в спиртному?

На сьогодні мінімальна ціна за пляшку горілки об’ємом 0,5 л становить близько 55 гривень. Це обумовлено акцизним збором.

Горілка за нижчу ціну, в тому числі і по 26 гривень за 0,5 л, є сурогатним алкоголем.

Купувати алкоголь в дрібних магазинах з незрозумілими брендами і відсутністю акцизів суворо не рекомендується. Інакше ризикуєте натрапити на той самий отруйний алкоголь.

Теж саме стосується і самогону, який виробляється у домашніх умовах. Немає жодного підтвердження того, що та чи інша партія такого алкоголю безпечна для здоров’я.

Розпізнати алкоголь пересічному споживачеві за смаком, кольором і запахом в більшості випадків практично неможливо. Винятки – критичні відхилення від спеціальних вимог при виробництві.

Зазвичай, спирт на заводах проходить кілька етапів перевірки за допомогою спеціальних аналізів, які і дають можливість розпізнати невідповідність стандартам.

Богдан Амінов.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка