PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Стець: Я знаю лише одну людину, яка капіталізувала популярність в Facebook

Факти ICTV поговорили з Юрією Стецем про вагомість Facebook, топ-блогерів, роботу на посаді міністра та про майбутнє України.

Стець: Я знаю лише одну людину, яка капіталізувала популярність в Facebook

У рейтингу Топ-100 блогерів України продовжується голосування в категорії #Перемога.

До неї потрапили блогери, які у більшості подій бачать #Перемогу – нехай це локальні чи глобальні успіхи.

Один із претендентів на перше місце –  міністр інформаційної політики України Юрій Стець.

До речі, проголосувати за нього ви можете тут.

Журналіст Фактів ICTV поговорив з міністром про вагомість Facebook, топ-блогерів України, роботу в Кабміні та про майбутнє України.

Далі пряма мова Юрія Стеця.

#Зрада

Моя стрічка в Facebook не відображає суть українського сегменту. Українцям притаманний психотип #зрада і “все пропало”. Моя ж стрічка – це виключно особиста діяльність на посаді міністра і того органу влади, який я очолюю.

Не думаю, що через соцмережі можна відслідкувати правдиву історію українського сьогодення, адже Facebook не об’єктивний та має багато нереальних акаунтів.

Критика & Аналіз

Я не поділяю український сегмент на “за” чи “проти” президента. Помилково говорити, що частина українських блогерів проти України чи за неї. Адже у них своє бачення того, що ти робиш для країни.

Є блогери, які вважають, що постійна критика діяльності президента, Кабміну, депутатів – їхня місія. Це пов’язано, знову ж таки, з психотипом: критикувати – це правильно.

Я з цим не згоден. Такі пости збирають шалену кількість лайків, але вони не стільки відображають сприйняття, скільки приносять тимчасове ситуативне задоволення тій людині, яка їх написала.

Але є велика кількість блогерів, які достатньо серйозно аналізують те, що відбувається. Такі пости збирають небагато вподобань, але вони корисніші для аналізу того, що відбувається в Україні.

Матеріалізація #зради

Зрада в Facebook – це проблема для країни, яка будує своє майбутнє. Якщо люди підходять до своєї країни постійно з хештегом #зрада, то думки матеріалізуються в реальність. Не забуваймо, що оптимістичні думки теж матеріалізуються.

Тому оцінювати країну завжди через депресивний стан – погано.

Читайте: Щедрий ЄС: Україна отримала 54 млн євро на реформи

З президентом про Facebook

Я не обговорюю з Петром Олексійовичем чи з його соратниками те, що відбувається в Facebook. Хоча, якщо вважати народного депутата Ірину Фріз соратником, тоді обговорюємо. Але не тому, що вона є соратником президента, а тому що вона мій друг.

Просування

Ніколи не використовував соцмедіа для якихось політичних сценаріїв.

Я людина, що працює у виконавчій гілці влади і не планую займатися подібними історіями. У мене є конкретні завдання, тим паче, ніяким чином міністр не може бути людиною, яка займається просуванням тих чи інших політичних сценаріїв.

Реальність

Facebook, на жаль, не відтворює реальність. Якщо політичні сили, які використовують соцмедіа, це не розуміють, то вони просто не далекоглядні.

Капітал

Якщо б політичний капітал у Facebook щось вартував у житті, то багато людей могли б розвивати цей потенціал, ставши мерами або депутатами.

Я поки що знаю лише одну людину, який капіталізував те, що було у нього в Facebook, ставши мером, – це Борис Філатов. Інших випадків не знаю.

Як правило, ті, хто занадто багато часу приділяли пластмасовій соцмедіа, втрачали відчуття реальності серед людей. Потрібно спілкуватися з людьми наживо.

Типовий тиждень міністра

Щодня є ранкові обговорення та робота над моніторингом і аналітикою, в тому числі соцмереж.

Багато часу приділяю роботі з нардепами, зустрічаюсь з прем’єром.

У вівторок та четвер зазвичай зустрічі з послами.

Середа – засідання уряду. У п’ятницю раз на два тижні маємо годину засідання уряду в парламенті.

Невдоволення

Якщо скажу, що задоволений своєю роботою, буду класичним прикладом радянського бюрократа.

Але я не задоволений, так само як і не задоволений роботою української влади на сто відсотків. Якщо ти задоволений, тоді збирай речі – і йди на пенсію.

Та можу сказати, що я задоволений тим, що критика при створенні міністерства виявилася хибною.

Міністерство не стало міністерством цензури для журналістів та міністерством корупції для народних депутатів. Для мене це важлива перемога.

Топ-10 блогерів

Для мене Топ-10 блогерів виглядає ось так, і обов’язково в алфавітному порядку:
Аваков Арсен
Бірюков Юрій
Бутусов Юрій
Влащенко Наталія
Геращенко Антон
Гройсман Володимир
Даниленко Тетяна
Кошкіна Соня
Найєм Мустафа
Порошенко Петро
Але немає блогерів, кого б я не рекомендував читати, кожен має право на свою думку. Тим паче ми маємо вміти розділяти інформацію, яку читаємо.

Читайте: Бірюков: Війна закінчиться тільки коли знайдемо загублену каску на Савур-Могилі

Україна в 2017

У 2017 році нам точно не буде легко, ми підійматимемося вгору. Україна прогресуватиме. Це еволюційний шлях, який не може ніхто зупинити. А той, хто цьому заважатиме, піде, так чи інакше.

Спілкувалася Валерія Маліцька.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка