PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Впали у 4 рази! Як і за скільки продати квартиру в “ДНР” і “ЛНР”

З початку російсько-українського конфлікту Донбас залишило майже півтора мільйона людей. Хтось осів у інших регіонах України і давно придбав нове житло, хтось повернувся назад, а хтось досі знаходиться між двома світами – минулим “там” і справжнім життям “тут”.

Знімати квартиру у великих містах України дорого. А тим часом на окупованій території простоює власне житло.

Віддавати останні гроші за оренду квартири чи все-таки спробувати продати нерухомість там? Це питання зараз хвилює сотні тисяч переселенців.

Одні вважають, що продати житло в “ЛНР” і “ДНР” нереально, інші навпаки намагаються це зробити. І тут виникає багато питань, перше з яких – законність угоди.

Чи законно?

Голова київської міської організації Ради юристів України Василь Гудзь запевняє, що продаж житла на окупованій території абсолютно законний.

– При наявності всіх необхідних документів переселенці зможуть без будь-яких проблем здійснити операцію купівлі-продажу, – говорить юрист.

Його слова підтверджує і Закон України Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції. Документ не обмежує суб’єктів, зареєстрованих в зоні проведення АТО, у здійсненні ними діяльності, в тому числі і з укладання угод з продажу нерухомості та/або обладнання, розташованих в зоні АТО.

Єдиною проблемою залишається правильність оформлення самого договору.

– Краще здійснювати операцію за межами “ЛНР” і “ДНР”, тобто на території підконтрольній Україні. Хоча можна це зробити і там, оскільки сама процедура купівлі-продажу там нічим не відрізняється від норм українського законодавства, – запевнив Василь Гудзь.

Головне, за словами юриста, щоб договір реєстрував український нотаріус, тоді майно буде значитися в єдиному реєстрі України.

Також згідно з українським законодавством здійснювати операцію купівлі-продажу повинні за безготівковим розрахунком. Оплата готівкою здійснюється тільки при контролі з боку нотаріуса.

Але якщо з юридичної точки зору все більш-менш зрозуміло, то питання цінової політики висить у повітрі і хвилює багатьох переселенців.

З початку військових дій ціни на квартири на окупованій території впали в середньому у 3-4 рази. Таке катастрофічне зниження вартості, звісно, зупиняє багатьох переселенців і змушує чекати кращих часів.

Квартири в “ЛНР”

Чому так відбувається і чого чекати далі – з цими питаннями ми звернулися до Луганського агентства нерухомості АН Ексклюзив.

Ріелтор Євгенія аргументує ситуацію так:

– Ціни на квартири прив’язані у першу чергу до долара, тому ось як долар впав у 3-4 рази, так і нерухомість знизилася в ціні.

Зараз однокімнатну квартиру у центрі Луганська можна продати за $11 тисяч і вище, а у віддалених кварталах – за $5-7 тисяч (до війни $23-25 ​​тисяч).

Ціна на двокімнатні квартири стартує від $9 тис. (східні квартали) до $35 (центр) тисячі.

Трикімнатну квартиру в центрі міста без ремонту можна продати і за $13 тисяч, а з ремонтом – за $20-30 тисяч. У східних кварталах ціна стартує від $10 тисяч.

– Однак, не дивлячись на низьку ринкову вартість, житло в Луганську все-таки продається, і попит на нього є, – стверджує ріелтор.

І це дійсно так, на сайтах з продажу нерухомості, наприклад, Rieltor.ua можна знайти сотні оголошень з продажу нерухомості на окупованій території.

Туди в основному викладають оголошення самі ріелтори, але є і пропозиції від самих власників. З деякими з них мені вдалося зв’язатися.

Переселенка Тетяна недавно виклала оголошення на сайт. Жінка зараз живе у Києві і дистанційно намагається продати квартиру в Луганську. При цьому вона не зверталася до агентства нерухомості або до приватного ріелтора.

– Продаю готову трикімнатну квартиру, з ремонтом, меблями, технікою та іншими бонусами. Загалом, заходь і живи. Так ні, поки не виходить і за $15 тисяч продати! А до війни її ціна була близько $45 тисяч, – нарікає Тетяна.

Впали у 4 рази! Як і за скільки продати квартиру в "ДНР" і "ЛНР"

Оголошення Тетяни на сайті.

Якщо з Луганськом все ясно, то продажі у невеликих містах, підконтрольних “ЛНР” залишаються загадкою. На сайтах майже немає оголошень, а агентства нерухомості Луганська не займаються продажем там.

Але мені все ж вдалося знайти пару пропозицій від самих власників на дошці оголошень OLX.

У Красному Лучі продається трикімнатна квартира з ремонтом, меблями і технікою за $15 тисяч, в Горлівці також трикімнатна – за $15 тисяч, а однокімнатна в Алчевську – за $5 тисяч.

Впали у 4 рази! Як і за скільки продати квартиру в "ДНР" і "ЛНР"

Одне з оголошень на OLX.

Однак, за словами самих власників, їм майже ніхто не дзвонить, і пропозиції поки висять у повітрі.

Читайте: Душ – раз на тиждень! Знущання господарів зйомних квартир над переселенцями і як їх поставити на місце

Квартири в “ДНР”

Схожа зараз ситуація і в “ДНР”. Представник донецького агентства нерухомості Ярослав Крашенинніков запевняє, що ціни на квартири у Донецьку продовжують падати.

– Поки ціни продовжують знижуватися, а що буде далі не зрозуміло. З одного боку падіння цін повинно припинитися, адже зараз почався сезон. Але знову-таки, що буде не зрозуміло, – говорить Ярослав.

 • Впали у 4 рази! Як і за скільки продати квартиру в "ДНР" і "ЛНР"
 • Впали у 4 рази! Як і за скільки продати квартиру в "ДНР" і "ЛНР"
 • Впали у 4 рази! Як і за скільки продати квартиру в "ДНР" і "ЛНР"
 • Впали у 4 рази! Як і за скільки продати квартиру в "ДНР" і "ЛНР"
 • Впали у 4 рази! Як і за скільки продати квартиру в "ДНР" і "ЛНР"
 • Впали у 4 рази! Як і за скільки продати квартиру в "ДНР" і "ЛНР"
 • Впали у 4 рази! Як і за скільки продати квартиру в "ДНР" і "ЛНР"
 • Впали у 4 рази! Як і за скільки продати квартиру в "ДНР" і "ЛНР"
 • Впали у 4 рази! Як і за скільки продати квартиру в "ДНР" і "ЛНР"
Впали у 4 рази! Як і за скільки продати квартиру в “ДНР” і “ЛНР” / 9 фотографий

Зараз однокімнатна квартира у Ворошиловському районі Донецька (центр) коштує $10-16 тисяч, у віддалених районах міста – в межах $10 тисяч.

– Але ця квартира повинна бути у відмінному стані, з ремонтом, меблями, технікою та іншими зручностями. Загалом, готова квартира, – помічає ріелтор.

Ціна на двокімнатну квартиру в центрі коливається в межах $20-22 тисяч, в інших районах Донецька – $12-13 тисяч.

Трикімнатну квартиру, за словами Ярослава, в центрі можна продати за $25-26 тисяч, у віддалених районах міста – за $20-23 тисячі.

Наприклад, переселенець Павло з Донецька ось уже пару місяців намагається продати двокімнатну квартиру в самому центрі міста. Він віддає квартиру з ремонтом, з вбудованою технікою (телевізором, пральною машинкою, холодильникомта іншим) практично даром – за $25 тисяч.

– Мало хто дзвонить, можна сказати, що бажаючих практично немає. Раніше я б її продавав за $80 тисяч, а зараз був змушений знизити ціну у 4 рази! – каже Павло.

Що стосується міст обласного значення у “ДНР”, то там з продажами все йде так само, як і в “ЛНР” – пропозицій мало, а попиту ще менше.

 Ангеліна Маліновська.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

  Знайшли помилку в тексті?

  Помилка