PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Як нас обманюють при видачі кредиту – топ-3 прийоми

Такими є результати другої хвилі дослідження практики роботи на ринку споживчого кредитування, проведеного під керівництвом проекту USAID Трансформація фінансового сектора, передає Інтерфакс-Україна.

– У 97,6% випадків при первинній консультації “таємним покупцям” не надавалася повна письмова інформація про кредит, як того вимагає законодавство, – йдеться у релізі.

Найчастіше відсутня інформація про реальну річну процентну ставку та орієнтовну загальну вартість кредиту.

Фінансові установи продовжують стягувати високі комісії за надання та обслуговування кредитів. Через це реальні річні процентні ставки банків за кредитами на суму від 4000 до 6000 грн на термін від 6 до 12 місяців коливаються від 32% до 200%, а у фінансових компаній вони сягає 1600%.

Читайте: Іпотека vs розстрочка: що обрати і як не помилитися (ІНФОГРАФІКА)

Крім того, більше 10% всіх рекламних матеріалів порушують заборону реклами нульових ставок, пропонуючи нібито безвідсоткові кредити. У більшості рекламних матеріалів не вказуються процентні ставки, щоб на таку рекламу не поширювалося вимога закону вказувати реальну вартість кредиту.

– У всіх випадках надання кредиту з обов’язковим страхуванням позичальникові не дали можливість вибрати страхову компанію; і в половині паспортів таких споживчих кредитів було відзначено, що страхування не є обов’язковим, – йдеться у результатах дослідження.

У деяких аспектах кредитні договори були приведені у відповідність до законодавства, особливо за вказівкою реальної процентної ставки, але все ще дуже поширені незаконні умови в договорах, особливо надання кредитору права вимагати дострокового повернення кредиту, якщо позичальник не погоджується зі зміною розміру платежів по кредиту.

Останнє порушення зафіксовано в половині випадків.

Читайте: Іпотека в Україні: скільки доведеться переплатити і яка повинна бути зарплата

За словами заступника глави Нацбанку України Катерини Рожкової, “здорове” споживче кредитування передбачає відсутність “перекосів” – чи то в бік захисту прав позичальників або кредиторів.

Вона нагадала, що парламентарі ухвалили один закон, але законопроект №2456-д щодо вдосконалення захисту прав споживачів фінансових послуг, який йшов із ним у пакеті, все ще очікує розгляду в сесійній залі.

До слова, прем’єр-міністр Володимир Гройсман переконаний, що облікова ставка 17% не дозволяє отримувати доступні кредити українським компаніям.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка