PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

ЗНО в Україні: правила, поради та нововведення 2018

У цьому році кількість учасників ЗНО б’є всі рекорди. Статистика говорить нам, що все більше випускників хочуть стати студентами вищих навчальних закладів. Для порівняння: в 2016 році було подано 267 172 заявки, в 2017 – 240 881, а у 2018 році тест пройдуть 335 843 особи. Український центр оцінювання якості освіти опублікував наступні дані:

ЗНО в Україні: правила, поради та нововведення 2018

Клопоти з реєстрацією і вибором предметів вже позаду, залишилося зібратися з думками і зробити останній ривок. Тепер вже марно хапатися за підручники, якщо не зробив цього раніше. Зараз важливо звернути увагу на ряд інших аспектів.

Радимо вам заздалегідь дізнатися місце, де ви пишете іспит (в цьому можуть допомогти Google Maps), розрахувати час на дорогу і приїхати хоча б за пів години до початку. У разі запізнення ви не будете допущені до іспиту жодним чином.

ЗНО в Україні: правила, поради та нововведення 2018

Дати іспитів:

 • Математика – 22 травня
 • Українська мова і література – 24 травня
 • Іспанська мова – 29 травня
 • Німецька мова – 29 травня
 • Французька мова – 29 травня
 • Англійська мова – 1 червня
 • Біологія – 4 червня
 • Історія України – 6 червня
 • Географія – 8 червня
 • Фізика – 11 червень
 • Хімія – 13 червень

Якщо, з якихось причин, ви не можете бути присутнім на іспиті в зазначені дати, то існує ще додаткова сесія – з 2 і до 11 липня.

ЗНО в Україні: правила, поради та нововведення 2018

Як дізнатися місце складання іспиту?

Кожному зареєстрованому учаснику ЗНО розіслані запрошення на іспит, які можна відкрити на особистій інформаційній сторінці, ввівши номер сертифіката, отриманого раніше, і ПІН-код до нього. У цих запрошеннях чітко вказано час і місце здачі ЗНО з кожного предмета.

Вхід на особисту сторінку учасника ЗНО 2018 здійснюється на сайті Українського центру оцінювання якості освіти. Це офіційний сайт і тут також можна знайти відповіді на питання, що найчастіше виникають в учасників ЗНО.

ЗНО в Україні: правила, поради та нововведення 2018

Які документи з собою брати?

 • Паспорт
 • Сертифікат ЗНО
 • Запрошення-перепустку

Якщо ви не пред’явите хоча б один із зазначених вище документів, то до здачі ЗНО вас допущено не буде.

ЗНО в Україні: правила, поради та нововведення 2018

Що новенького?

Цього року іспит з англійської та інших мов трохи ускладнили. Тепер ці тести діляться на два рівня: В1 і В2. Перший – для тих, хто вивчав мову в школі на стандартному рівні, а другий – складатимуть учні, які навчалися в профільному класі і мають більш глибокі знання з предмету. Також до звичайних завданнь, таких як читання, переклад, тести, написання твору, додадуть ще й аудіювання. Текст буде записано і відтворено на аудіопристроях.

Російську мову прибрали з програми ЗНО. Пояснюється це відсутністю попиту абітурієнтів на здачу даного предмета.

Читайте: За що можуть не допустити або відсторонити від ЗНО 2019 Підготовка до ЗНО онлайн безкоштовно: як обрати курси Додаткова сесія ЗНО 2018 - дати (ІНФОГРАФІКА)

Крім того, Міносвіти в цьому році пообіцяли подбати про учасників ЗНО з обмеженими можливостями. Вони обіцяють виділити аудиторії, оснащені пандусами. Для поганозрячих дітей поліпшать освітлення, білети і бланки продублюють шрифтом Брайля і збільшать час написання тесту на 30 хвилин.

ЗНО в Україні: правила, поради та нововведення 2018

Коли чекати результатів?

20 червня буде точно відомо, чи набрав учасник ЗНО достатньо балів, щоб іспит було зараховано, а вже 21 червня в особистому кабінеті на сайті можна буде побачити точні бали.

Апеляції

Що ж робити, якщо результати тестування вже на руках, але ви абсолютно не згодні з оцінкою? У законодавстві нашої країни передбачено право учасника ЗНО на подачу апеляції. Це можна зробити протягом п’яти колендарних днів після отримання результатів. Свою заяву потрібно надіслати рекомендованим листом за адресою: вул. Володимира Винниченка 5, м Київ, 04053 (з поміткою Апеляційна комісія УЦОЯО). Але потрібно розуміти, що ваша робота пройде ретельну перевірку спеціальною комісією, яка може як підвищити бал, так і знизити, а то і зовсім анулювати тестування.

ФОТО: androidinsider.ru, cxid.info, dpchas.com.ua, ags.org.uk, msfo-dipifr.ru

Яна Чепела

Теги:
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

  Знайшли помилку в тексті?

  Помилка