PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

ЄСПЛ визнала незаконним мораторій на землю

22 серпня набуває чинності рішення Європейського суду, згідно з яким мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення визнаний таким, що порушує права людини.

ЄСПЛ визнала незаконним мораторій на землю

Про це йдеться у повідомленні компанії EasyBusiness, передає Європейська правда.

Рішення прийнято у рамках так званої справи Зеленчук і Цицюра проти України. Суд постановив, що держава не забезпечила справедливий баланс між загальними інтересами суспільства та майновими правами заявників.

– Уже сьогодні українські землевласники, які хочуть захистити свої майнові права (обмежені внаслідок мораторію), зможуть посилатися у своїх позовах на рішення ЄСПЛ, – йдеться у повідомленні.

Відповідно до Закону України Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини, рішення ЄСПЛ стають джерелом права в Україні, з моменту, як пройде тримісячний термін з дати винесення рішення.

– У разі продовження мораторію ЄСПЛ буде присуджувати компенсацію майнових втрат для позивачів, – йдеться у повідомленні.

На думку компанії, мораторій не тільки порушує конституційні права семи мільйонів українських землевласників, позбавляючи їх права розпоряджатися своєю законною власністю, а й призводить до значних негативних наслідків для економіки.

Відповідно, була створена платформа, на якій кожен може захистити свої майнові права, подавши позов до ЄСПЛ.

Читайте: Попри мораторій! Де, як і чому в Україні нелегально скуповують землю

До речі, Факти ICTV писали, чому варто зняти мораторій на продаж землі та скільки коштуватимуть наші чорноземи через 10 років.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка