PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Псевдожителів Підгірців централізовано привозять на сміттєвий полігон – глава сільради

Робота полігону №5 у Підгірцях заблокована з п’ятниці. Це загрожує екологічною катастрофою для навколишніх сіл і Києва.

Псевдожителів Підгірців централізовано привозять на сміттєвий полігон – глава сільради

Про це KV стало відомо із звернення  голови правління ПрАТ Київспецтранс Андрія Грущинського на офіційному сайті підприємства.

– Починаючи з 14 вересня, полігон твердих побутових відходів №5 у селі Підгірці заблокований невідомими особами. Які у них цілі і які вимоги вони висувають, поки невідомо – акцію не підтримує жодна місцева громада, офіційно або через ЗМІ про неї теж ніяк не заявлено. Людей звозять і вивозять автобусами, а гасла, під якими стоять “мітингувальники”, свідчать про те, що організатори цього заходу не розуміють реального стану справ як на самому полігоні, так і в сфері поводження з відходами взагалі, – наголошується в повідомленні.

Голова сільради Підгірців заявив кореспонденту KV, що не бачив серед мітингувальників місцевих жителів.

 – Ще в п’ятницю ми бачили, як до села Креничі з боку Києва приїхали три автобуси з людьми, від села люди піднялися вже пішки. Вдень біля полігону стоять бабусі, вночі ми бачили хлопців спортивної зовнішності. Хто вони – ми не знаємо, в селі про них нічого не відомо, з місцевими з боку мітингувальників ніхто не контактував, – заявив він.

Тим часом блокування полігону триває і ситуація ось-ось досягне критичного рівня, оскільки втручання в роботу стратегічного об’єкта, який приймає до 40% київського сміття, може привести до серйозних екологічних наслідків для міста і навколишніх населених пунктів.

-Зараз вимушено зупинені всі дії з накриття першої карти полігону ґрунтом, що ніяк не сприяє поліпшенню екологічної обстановки навколо. Під загрозою також виявилася підготовка полігону до закриття, а саме роботи по зміцненню захисних дамб, по переробці фільтрату тощо, – пояснює Андрій Грущинський.

Він стверджує, що ПрАТ Київспецтранс разом з КМДА і громадами навколишніх сіл докладає всіх зусиль для закриття полігону №5. Але як тільки справа зрушила з місця і роботи почалися, хто вирішив влаштувати провокацію і загострити ситуацію навколо цього питання.

– Ми підкреслюємо, що закриття полігону в даному вигляді це небезпечно, а вирішення організаторами цієї акції власних корисливих інтересів за рахунок безпеки людей неприйнятно! Немає альтернативи тому, що Київ повинен припинити захоронення сміття і отримати сучасний завод з його переробки – саме такий завод ми побудуємо за два роки. Але проблему треба вирішувати всебічно і цивілізовано. Без попередніх робіт по зміцненню полігону, і подальшої його рекультивації це місце стане екологічною бомбою уповільненої дії, – наголошується в зверненні.

Нагадаємо, що 14 вересня в селі Підгірці 200 осіб заблокували в’їзд на 5-й Полігон. Людей звозили автобусом. Люди говорили, що вони місцеві, але в якій стороні Підгірці показати не змогли. Вартість роботи однієї людини 110 гривень.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка