PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

У Києві візьмуться за впорядкування зсувонебезпечного Кловського схилу

3 січня відбулося засідання постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій КМДА під головуванням заступника міського голови Петра Пантелеєва.

У Києві візьмуться за впорядкування зсувонебезпечного Кловського схилу

На засіданні обговорювали зсувонебезпечний стан схилу Кловського яру у Печерському районі Києва.

Про небезпеку зсуву схилу раніше неодноразово попереджали фахівці. Зокрема, інженерно-геологічні вишукування на ньому у 2004 році проводили спеціалісти ВАТ Київпроект, у 2016-му – ТОВ Геопроект і ТОВ Інженербудпроект.  

Останнє обстеження ділянки схилу між будинками на вул. Мечникова, 7-А і провулок Мар’яненка і оцінка технічного стану конструкцій підпірної стіни проводилося у квітні-травні 2017 року фахівцями ДП НДІБК.

Читайте: Власники будинку на Рейтарській відправили гарантійний лист в КМДА

Висновки експертів невтішні: наявна підпірна стінка не забезпечує належного захисту житлових будинків. А через незадовільний стан каналізаційної системи, дренажних споруд і дощостоків, захаращеність території вимитим ґрунтом, поваленими деревами, на схилі простежуються прояви лінійної ерозії ґрунтів.

У Києві візьмуться за впорядкування зсувонебезпечного Кловського схилу / 6 фотографий

Небезпека повторення зсувів становить загрозу для житлових будинків, що збудовані на схилі. Іншими словами, вони можуть просто “сповзти” вниз разом з масивом ґрунту, як це вже сталося 13 серпня 2016 року з великим гаражем, що був зруйнований внаслідок зсуву.

Як зазначили присутні на засіданні представники КП СУППР, підприємство вже неодноразово наголошувало на необхідності проведення ревізії та перекладання дощової каналізації від провулка Кості Гордієнка до провулка Івана Мар’яненка і надсилало відповідні звернення у компетентні інстанції.

Читайте: КМДА виділила кошти на доступну для киян програму співфінансування ремонту будинків 

Аби не допустити катастрофи, комісія ухвалила ряд кроків. Зокрема, зобов’язала КП СУППР вести постійне спостереження за станом схилу, а Печерську РДА – за деформаціями житлових будинків.

До процесу порятунку схилу  будуть залучені і землекористувачів ділянок, кадастрові номери: 8000000000:82:026:0009 (Мечникова 9), 8000000000:82:026:0013 (Мечникова 7б), 8000000000:82:026:0026 (Мечникова 11а), 8000000000:82:026:0151 (Мечникова 9), розташованих у межах схилу Кловського яру.

Їх зобов’язали розчистити територію від сміття, провести обстеження і фіксацію існуючих споруд та провести укріплення схилу і об’єктів забудови на ньому. Контроль за тим, аби землекористувачі прислухалися до вимог міської влади, поклали на Департамент міського благоустрою та управління з питань цивільного захисту КМДА.

Нагадаємо, Київ подав заявки на участь у впливових міжнародних інвестиційних рейтингах у 2019 році.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка