PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

АМКУ впроваджує світові стандарти забезпечення прав суб’єктів розслідування – Терентьєв

Голова Антимонопольного комітету України Юрій Терентьєв розповів про нововведення у діяльності відомства.

– У своїй діяльності ми вводимо світові стандарти забезпечення процесуальних прав суб’єктів.

Тобто, якщо щодо певного бізнесу починається розслідування, то найбільш ефективний спосіб з одного боку уникнути звинувачень в корупції, з іншого боку уникнути політичного або іншого тиску, робити публічно та відкрито ті дії, до яких ми вдаємося, – повідомив Терентьєв.

Ще однією зміною до підходу в роботі Антимонопольного комітету стало донесення до бізнесу чіткої позиції АМКУ про те, які дії бізнесу комітет засуджує замість сліпого штрафування учасників ринку.

– Якщо раніше, на жаль, рішення Антимонопольного комітету не завжди були зрозумілі, наприклад, що саме ми засуджуємо, яку саме позитивну поведінку ми хочемо сформувати у великого бізнесу або енергетичних компаній, хімії, транспорту, аеропортів, і що саме ми хочемо бачити.

Тому ми почали формувати чіткий зрозумілий підхід в рішеннях і почали називати проблему такою, якою вона є насправді. Тобто не ховати її, не шукати простіший спосіб оштрафувати суб’єкт, а виконувати більш складне завдання – показати, що саме Антимонопольний комітет засуджує, – повідомив голова АМКУ.

В якості прикладу Терентьєв навів ситуацію на ринку світлих нафтопродуктів. Коли вони помітили, що ціни на автозаправних станціях і на стелах скрізь однакові. Шість основних гравців сегменту імпортного палива підтримували протягом майже річного періоду однакові ціни на стелах.

При цьому котирування Platts (котирування ринку нафти) досить інтенсивно змінювалося в бік переважно падіння. Тобто коли трохи дорожчала нафта, бензин одночасно підвищувався в ціні та ціни стабілізувалися на повністю однаковому рівні. Коли він зменшувався – нічого не відбувалося. Після проведення розслідування рішення АМКУ та його схвалення з боку судової системи ситуація змінилася.

Читайте: Перезавантаження АМКУ і НКРЕКП: якими будуть перші кроки Зеленського

– Зараз ми бачимо, що якщо раніше шість основних гравців (мережі автозаправних станцій, – Ред.) дотримувалися однакової цінової політики, то місяць тому ми ухвалили нове рішення і тепер тільки три з них підтримують подібну комерційну практику.

І це тільки один приклад, коли чітко сформульоване розуміння проблеми Антимонопольним комітетом призводить до того, що суб’єкти починають змінювати свою діяльність, оскільки мало з них свідомо хочуть бути правопорушниками, – резюмував глава АМКУ.

Нагадаємо, АМКУ провів процедуру оцінки перед наданням ДТЕК дозволу на покупку обленерго.

Фото: Юрій Терентьєв

Джерело: 112 Україна

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка