PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Форум RE:think у Маріуполі: чи прийдуть в Україну інвестиції

У Маріуполі проходить масштабний інвестиційний форум RE:think. Чи сприятиме він залученню інвесторів та що потрібно, щоб в Україну вкладали гроші – у матеріалі Фактів ICTV.

Володимир Зеленський

Інвестиційний форум RE:think проходить 29 жовтня у Маріуполі. Туди з’їхалось понад 350 учасників – представників уряду, місцевої влади, інвесторів, представників посольств та бізнесу.

Там вже встигли підписати декілька меморандумів. Зокрема, транш на суму €300 млн на  регіональні дороги з Європейським банком реконструкції та розвитку та угоду з операторами зв’язку про покриття інтернетом всіх куточків України. Загалом анонсовано 13 меморандумів.

Читайте: Ми – Apple, але несемо тягар війни: головне з виступу Зеленського на RE:think

Коли в Україну прийдуть інвестори?

Форум має символічну назву Інвестуйте в Україну і має на меті залучити потенційних інвесторів до країни. Інвестаналітик Європейського аналітичного центру Вадим Бардась зазначає, інвестиції будуть, якщо в Україні створять умови.

– Якщо буде стабільний валютний курс, фіксоване законодавство і ефективна судова система. З огляду на зовнішнє середовище – глобальна економіка наступного року уповільниться – потрібно запропонувати більш значимі умови, зокрема знизити податкове навантаження та забезпечити умови для руху капіталу, щоб виграти конкуренцію з азіатськими країнами.

Він додає, в умовах глобальних ризиків фінансові потоки будуть йти в Азію – Сингапур або Таїланд, або ховатимуться в низьковолатильні активи, зокрема золото. А тому Україні буде не просто.

– Проведення таких заходів – це поліпшення бренду країни, презентація відкритої держави для інвесторів та пропозиція конкретних проектів.

Втім, експерт наголошує – далі інвестори все ж будуть чекати конкретних дій.

Навіщо потрібна податкова реформа

В рамках форуму Зеленський також пообіцяв глибинну податкову реформу, яка почне діяти в 2021 році. Правда, деталей він не назвав.

Враховуючи військові ризики, в Україну немає сенсу інвестувати, поки ставки на податки не будуть дуже низькими, говорить інвестаналітик.

– Ставки податків потрібно знижувати в три рази. Коли побачать, що ставка ПДВ або ставка податків на прибуток знизяться до 10%, тоді буде інтерес. Зараз в Азії ставка 13%, а в Україні 50% від валової виручки.

Він впевнений, ПДВ потрібно перетворити на податок обороту, знизивши до 10-15%. А також зменшити загальну кількість податків і спростити рівень фіскального навантаження максимум до 20%. Окрім того, не вводити податок на виведений капітал – якщо оподатковується виведений капітал, тоді немає сенсу його і заводити.

– Інвестори йдуть туди, де співвідношення ризик-прибутки прийнятне. Якщо вони порахують, що податок складе не більше 20% від валової виручки, коли в інших країнах пропонуть заплатити 40%, подивляться вартість робочої сили, тоді буде інтерес.

Яка ситуація сьогодні?

Сьогодні Україна цікавить інвесторів як короткостроковий актив, зазначає експерт. Зокрема, це вкладення в облігації внутрішньої державної позики.

Для прикладу, за вісім місяців 2019 року Мінфін на аукціонах із розміщення облігацій внутрішньої державної позики зміг залучити до бюджету 174  млрд грн, $3,2 млрд і €189 млн.

– Зараз це добре. Якщо уряд зможе реінвестувати залучений зараз капітал, то, можливо, і далі ситуація не зміниться, – зазначає Бардась.

Хоча експерт відзначає – раніше  інтерес інвесторів був більш довгостроковий, а акцент був на реальному секторі економіки.

До речі, під час форуму RE:think прем’єр-міністр Олексій Гончарук повідомив, коли чекати на місію МВФ.

Фото: Офіс Президента

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка