ВМС і ГУР вдарили по газовій вишці із окупантами у Чорному морі

Українські військові у Чорному морі атакували газову вишку, на якій засіли росіяни.
Спершу про це повідомив моніторинговий ресурс Крымский ветер. Згодом підтвердив речник Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук на своїй сторінці у Facebook, однак пізніше приховав це повідомлення.
У Чорному морі підірвали газову вишку
За його словами, берегові ракетно-артилерійські війська ВМС у партнерстві з Головним управлінням розвідки Міноборони України вдарили по окупантах у морі.
Дмитро Плетенчук зауважив, що російські окупанти використовували цю вишку для GPS-спуфінгу, щоб зробити небезпечним цивільне судноплавство. А цього Україна не могла допустити.
За пів доби до ураження ворог закинув на платформу обладнання та військовий персонал. Цивільних там не було. Штатний функціонал платформа не виконувала.
Зауважимо, за деякий час після публікації Дмитро Плетенчук видалив свій допис із соцмереж про удар по газовій вишці.
За даними моніторингової групи Крымский ветер, удар по газовидобувній вишці стався вночі – і там досі палає.
Оновлено о 16:00. В ефірі Єдиних новин Дмитро Плетенчук розповів, як саме російські військові використовували газову платформу у морі.
– Подаються хибні сигнали GPS, щоб заважати системам, які на них орієнтуються. Наприклад, судна. З огляду на те, що це північна частина моря, то такі дії (GPS-спуфінг) могли впливати на функціонування нашого зернового коридору… Деякі системи взагалі автоматизовано працюють по цих координатах, – сказав Плетенчук.
Щодо можливих втрат ворога на цій вишці, то їх треба ще дорозвідувати. Речник Військово-морських сил ще раз наголосив, що жодних цивільних газовиків на вишці не було, лише російські військові.
“Вишки Бойка”
До 2014 року у Чорному морі Україна видобувала газ, використовуючи для цього пересувні бурові платформи, придбані за тодішнього міністра енергетики Юрія Бойка. Саме тому ці платформи у народі стали називати “вишками Бойка”.
У березні 2014 року “вишки Бойка” взяли під контроль російські військові. У грудні 2015 року “вишки Бойка” перемістили у територіальні води поблизу Криму.
У вересні 2023 року повідомлялося, що під час спецоперації ГУР Міноборони Україна повернула під контроль “вишки Бойка” – бурові платформи Петро Годованець та Україна, а також самопідіймальні бурові установки Таврида і Сиваш.
Фото: скриншот із відео