Громада на всі 100: члени журі відповіли на запитання конкурсантів

У пʼятницю, 13 вересня, в Українському кризовому медіацентрі відбулась інформаційна сесія конкурсу Громада на всі 100.
У зустрічі взяли участь члени експертного журі конкурсу:
- Олена Фроляк, головна редакторка, ведуча програми Факти ICTV та телемарафону Єдині новини;
- Валентина Полтавець, голова ГО Центр якості місцевого самоврядування;
- Максим Бурдавіцин, заступник керівника Програми USAID DOBRE.
Громада на всі 100 – це конкурс для громад, які хочуть ділитися досвідом та шукають можливості для втілення своїх ідей. Конкурс реалізується в партнерстві Програми USAID DOBRE зі Starlight Media та Українським кризовим медіацентром.
Головна його мета – популяризація місцевого самоврядування.
Триває третій рік війни, яка принесла багато страждань українському народу, а цим конкурсом організатори хочуть показати світле майбутнє, зазначив заступник керівника Програми USAID DOBRE Максим Бурдавіцин:
– Це конкурс про громади, це конкурс про людей, які живуть у громадах. Які щодня ходять на роботу, які лікують людей, навчають дітей, випікають хліб, збирають врожаї. Це конкурс про наше життя. Це конкурс про креативні ідеї, про розвиток, про відновлення.
Учасники інформаційної сесії зазначили, що проєкти конкурсу мають сприяти розвитку та інноваціям у громадах. Головна редакторка, ведуча програми Факти ICTV та телемарафону Єдині новини Олена Фроляк навела кілька прикладів та розповіла, який вигляд повинна мати відеозаявка.
– Можливо, ви захочете розвивати ферму, у вас є три племінні корови, які дають багато молока, і ви вже можете зробити магазинчик і там робити сир. Це я фантазую: покажіть цю ферму, покажіть, хто там працює. Покажіть, у чому ви можете розвиватися. У відеозаявці має бути коротко розказано, що ви робите, показано це. Не женіться за професійним відео, ми не кінорежисери, ми не дивимося на якість картинки. Ми дивимося на суть. Покажіть, що у вас є і що б ви хотіли зробити, якби ви цей грант виграли, – розповіла Олена Фроляк.
Громади можуть подавати проєкти лише за двома напрямами: соціальні ініціативи та місцевий економічний розвиток.
Детально з усіма вимогами можна ознайомитися у правилах конкурсу на сайті.
– Уважно читайте, якщо є сумніви. Ще раз передивляйтеся умови конкурсу і звертайте увагу, що журі буде оцінювати отриману від вас анкету і вона має відповідати критеріям, – зазначила голова ГО Центр якості місцевого самоврядування Валентина Полтавець.
Вона підкреслила, що один із важливих критеріїв – актуальність проєкту.
– Її ви формулюєте саме через мету і проблему. Тобто є проблема, вона актуальна, й ось як ви можете розв’язувати цю проблему. Наступний критерій – це мотивація в реалізації проєкту – тут ви повинні показати всі сторони зацікавлених учасників у вашій громаді, що ви вже над цим проєктом працюєте, можливо, вже щось зробили. Або якщо це новий проєкт, що він змінить ситуацію в громаді, — додала Валентина Полтавець.
Повну версію інформаційної сесії конкурсу Громада на всі 100 дивіться на відео нижче.
Приймання заявок від учасників розпочалось 2 вересня і триватиме до 29 вересня.