, редактор стрічки

Україна очікує допомоги США у припиненні вогню на морі – Зеленський

Володимир Зеленський
Фото: Офіс президента

Україна розраховує, що США зможе через тиск на Росію забезпечити припинення вогню у Чорному морі, про яке сторони домовились напередодні у Саудівській Аравії.

Про це заявив президент України Володимир Зеленський під час спільної пресконференції з президентом Франції Еммануелем Макроном у Парижі.

США мають допомогти забезпечити режим тиші у Чорному морі

– Щодо Чорного моря ситуація складніша. Москва намагається вписати якісь додаткові умови в домовленість, яка не містить передумов. Тож очікуємо, що американська сторона забезпечить безумовний характер тиші на морі, – сказав Зеленський.

Зараз дивляться

Президент України додав, що Кремль хоче затягнути війну, а для цього потрібно тиснути на Росію, щоб конфлікт дійсно завершився.

– Зараз точно не час зменшувати тиск на Росію чи послаблювати нашу єдність заради миру. Нам потрібно більше сильних спільних кроків заради того, щоб мир був…

Санкції проти Росії повинні залишатись чинними та посилюватись. Стільки, скільки буде тривати російська окупація. На кожен російський удар, намагання росіян затягувати війну, потрібна відповідь, – підкреслив глава держави.

Заборона обстрілів на морі та по енергетиці

Нагадаємо, напередодні українська та російська делегації, за посередництва Сполучених Штатів, опосередковано досягли в Саудівській Аравії згоди щодо припинення вогню у Чорному морі.

Також сторони змогли домовитись з США про припинення вогню по українських та російських енергетичних об’єктах.

Водночас глава держави ще 25 березня казав про те, що наразі немає чітко визначених способів контролю та моніторингу щодо дотримання режиму припинення вогню.

Читайте також
Зеленський та Макрон пояснили функції миротворців в Україні
Миротворчий контингент Європи не буде на першій лінії в Україні – Макрон

Джерело: Офіс президента
Війна в Україні, Володимир Зеленський, США, Чорне море
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка