Укр Рус
, головна редакторка

Люди Пшонки розбили вікна музею, аби повернути його скарби (відео)

Люди Пшонки розбили вікна музею, аби повернути його скарби (відео)

Його оголошено в розшук, а він розшукує власне майно. Колишній генпрокурор Віктор Пшонка намагається повернути свої скарби. Які нині, разом з речами Януковича, припадають пилом у Національному художньому музеї.

Екс-прокурор Пшонка, якого нині оголошено в розшук, сам активно розшукує власне майно. Від середини вересня  його адвокати не дають спокою Національному художньому музею, де тимчасово зберігають деякі предмети прокурорської розкоші. Надіслали скарги, та й інших методів не цураються.

«В скаргах адвокати посилаються на те, що згідно з повідомленнями в інтернеті, в музей були передані речі із будинку генпрокурора. Хочуть знати, як ці речі потрапили до музею. Була спроба проникнення. Було розбите вікно. Певний тиск здійснюється. Спроба проникнення сталася в той момент, коли почали надходити скарги», – розповідає заступник міністра культури України Тамара Мазур.

Зараз дивляться

Читайте: Чому «скарби» Януковича і Пшонки припадають пилом?

Речі з будинку Пшонки ще навесні до музею приносили небайдужі. Експерти-мистецтвознавці інвентаризацію в селі Гореничі не проводили.

«З будинку Пшонки були взяті тільки картини.  Ми до інших маєтків і не їздили, і не зверталися , крім Межигір’я», – каже головний зберігач фондів Національного художнього музею України Юлія Литвинець.

Тепер єнакіївські адвокати Пшонки – Калінніков та Любий – звинувачують музейників у крадіжці. Вимагали особистої зустрічі і пояснень. Та  до Мінкульту самі чомусь не з’явились. І навіть не надали правовстановлюючих документів до своєї скарги.

Тут упевнені – питання не до Мінкульту. Тому звернулися до МВС та в Генпрокуратуру. Повідомили і про те,  що керівникові музею телефонував сам Пшонка, який нині в розшуку.

«Вже є звернення, я віддав у МВС. Частина стосується МВС, частина Генпрокуратури, щоб вони запобігли цій ситуації», – говорить міністр культури України Євген Ніщук.

Про спроби екс-чиновників повернути втрачене говорять і в батальйоні, підпорядкованому МВС, який уже  не перший місяць охороняє дачі колишніх високопосадовців у Сухолуччі.  Кажуть, втікачі своїх людей сюди теж запустили.  

ФАКТИ надіслали запити і до Міністерства внутрішніх справ, і до Генеральної прокуратури. Втім, поки що відповіді немає. // Марина Моісеєнко, ФАКТИ,ICTV

Фото: Gazeta.ua

 

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка