Укр Рус

Моя країна – суцільна руїна: Скрябін оспівав українські ямо-дороги, а на Полтавщині винайшли конемобіль (відео)

Моя країна – суцільна руїна: Скрябін оспівав українські ямо-дороги, а на Полтавщині винайшли конемобіль (відео)

Кліп «Моя країна – суцільна руїна» Кузьми Скрябіна щодня переглядають тисячі людей.

Музикант, за 4-годинну подорож, зафіксував своїм мобільним вбиті дороги та занедбані села Львівщини, Прикарпаття, Тернопільщини та Волині.

320 кілометрів щільно вкритих ямами і це – винятково – центральні траси, – шокований Кузьма. Слова пісні музикант написав ще рік тому. А відзняті на мобільний села і дороги – стали яскравим відео-підтвердженням: країна й справді – суцільна руїна.

Зараз дивляться

«За 4 години дороги – жодного метра живого полотна автомобільного немає. Я нічого не показав нового. Ми настільки привикли до картинки за вікном, і не розуміємо, що воно – реально страшно. Ми – Азія реально», – каже Кузьма.

«Гарний асфальт на дорозі не валяється», «наші дороги здатні самі регулювати швидкість» – подібними фото-жартами кишить Інтернет. У соціальних мережах українці об’єднуються у групи, тут навіть конкурси влаштовують на найяскравіше фото чи відео горе-доріг.

Про бездоріжжя не з YouTube, а з власного досвіду знає житель села Сазонівка на Полтавщині, Анатолій Яцько. Бездіяльність Укравтодору надихнула чоловіка на створення надійного для місцевих шляхів транспорту – конемобіля.

Він не боїться ні багнюки, ні снігу. На ходову від підводи встановив кузов від «Запорожця», якого тягне 15-річна кобила Мавка. У салоні топить дровами буржуйку, працюють двірники, фари та головне – на бензин не витрачається.

«Це універсально зроблено. Вище видно. Я раніше на комбайні робив, з висоти все видно. Розворот робить на місці. Ніяка машина так не зробить, хіба що «Запорожець» на ожеледі», – каже чоловік.

Конемобіль Анатолія Яцька – найкращий і найшвидший спосіб дістатися до найближчого ринку – сусідньої Черкащини. Бо в об’їзд туди – аж 80 кілометрів. Тож селяни залюбки складають компанію місцевому винахіднику.

Та на дворі XXI століття і до Європи, якої ми так прагнемо, на такому транспорті і такими дорогами ми ніколи не дістанемося.

//Ольга Ніколайчик, «ФАКТИ», ICTV

 

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка