Статті
, Відеоредактор

Енергетику рятуватимуть ручним режимом. Чи вимкнуть вам світло?

Кабінет міністрів запровадив надзвичайний стан в енергетичній системі країни через блокування поставок антрацитового вугілля з непідконтрольних Україні територій на Донбасі. Про усі деталі міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик розповів у прямому ефірі Фактів ICTV.

Далі пряма мова:

– Як працюватиме енергосистема в режимі НС, яким чином і за рахунок чого уряд компенсуватиме нестачу  енергоресурсу з Донбасу?

– В першу чергу це пов’язане з тим, що дефіцит антрацитової групи вугілля ми повинні компенсувати. Це розпорядження в першу чергу направлене на те, що ми будемо компенсувати за рахунок своїх можливостей.

Ми зменшуємо енергетичний запас щодо аварійності, ми зменшуємо мінімальний склад теплових електростанцій, які працюють на антрацитовій групі вугілля,  ми виходимо у ручне управління, яке дасть можливість максимально загрузити теплові електростанції, які працюють на газовому вугіллі, яке виробляється на території України.

Ми знайшли технічні рішення для того, щоб перевести нашу атомну промисловість в режим недільного регулювання.

Усі ці заходи дають можливість максимально забезпечити безперебійну роботу об’єднаної енергосистеми України.

Всі ці заходи дають можливість в місяць економити 350 тисяч тонн антрацитової групи.

– Чому за 3 роки війни уряд і міністерство, що ви очолюєте, зокрема, не вжили жодних заходів для недопущення такої ситуації?

– Не можна сказати, що нічого міністерство не зробило у цьому плані. Тільки минулого року було реалізовано дві програми.

Перша програма лінії, що зв’язала Рівненську атомну електростанцію і підстанцію Київська 750-ка, яка дала можливість нам зекономити 1,3 – 1,4 млн тонн вугілля. Ми зробили Дніпровську ГЕС. Вона також дає можливість економити 400 тисяч тонн вугілля по року.

Зараз ми ведемо проекти переобладнання 2-го і 5-го блоку Зміївської ТЕЦ. Ця програма нам обійшлась в 240 млн гривень.

У вересні завершуємо ще лінію Запорізька – Каховка, яка ще дасть можливість 1,3 млн економити.

Читайте: Кабмін ввів надзвичайний стан в енергетиці. Що це означає?

Так, як ми підготувались цієї зими, не було підготовки у жодні попередні сезони.

Те, що ми на сьогоднішній день замістили вже 3 млн тонн – це достатній крок міністерства і Кабінету міністрів.

У нас з газом також не дуже. Міністерство енергетики 1 млрд 250 млн кубів газу замістило вугіллям. Ми його не купили по імпорту, а залишили в Україні, заміщаючи спалюванням вугілля.

– Загалом, якщо подивитись на енергетичну карту України – то зрозуміло, що енергосистема країни практично вся монополізована, чи можливо в такій ситуації державі формувати стратегію розвитку енергоринку, розвивати енергоефективність , чи є у вас ця стратегія ?

– На сайті Міністерства енергетики є нова енергетична стратегія розвитку України до 2035 року. Ми вже провели усі дискусії, працює робоча група, ми працюємо з європейцями.

– Чи будуть відключення світла? Де вони будуть?

– Розпорядження, яке сьогодні було прийнято, воно зроблено для того, щоб мінімізувати ризики віялових відключень в Україні. Ми максимально згрупували усі наші можливості для того, щоб система працювала у штатному режимі.

Нагадаємо, сьогодні Кабмін ввів режим надзвичайної ситуації в енергетичній сфері.

Ігор Насалик, Енергетика
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Помилка в тексті
Помилка