Може просто рухнути: єдина санна траса в Україні у плачевному стані
Зимова Олімпіада в Пекіні нагадала Фактам про єдину в Україні санну трасу в Кременці на Тернопільщині. Ми про неї розповідали раніше, тож вирішили поцікавитись, в якому стані вона зараз. Вона руйнується. Дерев’яні дошки гниють та тріщать. З кілометра траси для тренувань і змагань використовують лише 700 м – решта аварійна, бо зогнила.
Санний спорт нині активно розвивають на Львівщині та Тернопільщині, у федерації майже 200 спортсменів – та проводити там навчальні збори й чемпіонати можуть лише тоді, коли є сніг. Влітку там займаються на санкороликах.
Спортсмени давно привертають увагу влади до проблеми, кажуть, ремонти тут вже не рятують – траса потребує модернізації за сучасними стандартами – вона має бути з бетону та зі штучним намороженням, аби сніг не розтавав.
У Кременці трасу дистанцією 400 метрів звели ще у 1960-х роках, востаннє ремонтували понад 20 років тому. Опори іржавіють, дошки гниють і тріскають – в такому вигляді траса витримає ще з рік, а далі може просто рухнути, каже керівник бази. Хоча охочих займатися санним спортом дедалі більше – лише місцевих – 60 дітей.
Нині тривають перемовини щодо передачі траси у власність громади, тоді шансів врятувати її буде більше, кажуть місцеві чиновники.
У федерації санного спорту підрахували – 100 метрів такої траси обійдеться приблизно в €1 млн. Тобто на всю трасу треба майже 250 млн грн. Тож подали пропозицію центральній владі, аби її включили до програми Великого будівництва.
На Олімпійські ігри-2022 у Пекін поїхало шестеро українських санкарів. Та тренувалися вони за кордоном. Хоча колись саме тут, у Кременці, починали свою професійну кар’єру.