На вагу золота! Як трактористів заохочують працювати в Україні
Професія, яку внесли до списку найдефіцитніших в Україні – трактористи. Зараз механізатори, які можуть впоратись не тільки із оранкою землі, а й розібратись зі складною іноземною технікою, на вагу золота. Тільки впродовж року роботодавці Вінниччини шукали на свої підприємства 3 тис. трактористів. Нестача людей, через робочу міграцію за кордон.
І тепер аби утримати спеціаліста агрофірми – не відпускають механізаторів навіть на зимовий період у відпустку. Деякі відправляють на навчання – аби трактористи вміли керувати комбайнами та тракторами, які оснащені комп’ютерами. Але найголовніше, власники земель мають високо оплачувати складну роботу механізатора, щоб той не шукав кращі заробітки в сусідніх країнах.
Дивіться: Професія сантехнік – де навчають та скільки зарплата
Професія механізатора не просто затребувана – одна з найдефіцитніших. Нинішні господарства – закуповують переважно іноземну техніку, і вона практично вся комп’ютеризована. Але за нинішнього дефіциту кваліфікованих кадрів агрофірми раді будь-якому трактористу. Кажуть, самі навчать, аби той тільки тримався роботи.
Про зарплату механізатори розказують неохоче, але в середньому їх заробіток перевищує 15 тис. на місяць. У сезон може бути і в кілька разів більше.
До слова, коли професія – це покликання. Як стають вчителями.