Подорож за кордон: чому слід мати страховку та куди скаржитись
Якщо ви їдете за кордон – обов’язково мусите мати медичну страховку. Оформити її досить просто. Але – не просто в разі біди потім отримати відшкодування.
Відрядження до Марокко для журналістки Фактів завершилося достроково. Знімаючи сюжет за 200 км від цивілізації Марта пошкодила ногу. Одразу звернулася до страхової, та відповіла аж за 2 години і направила в державну лікарню. Але там жодної допомоги не надали. Утім, за місяць після повернення додому Марті прийшов чек на €280 про ніби-то оплачені послуги страховою.
Читайте: Буде безкоштовно? Як медреформа вплине на страхування в Україні.
У Національній комісії, що здійснює регулювання у сфері ринків фінпослуг визнають – суд найефективніший метод боротьби з порушниками. Але все ж закликають людей скаржитися на несумлінні страхові, бо шанс отримати свої гроші є. Мовляв 150 компаній, які займаються медичним страхуванням клієнтів, від початку року виплатили майже 200 млн гривень відшкодувань за лікування.
Але важливо пам’ятати – треба обов’язково зателефонувати страховій за номером, вказаним у полісі, і далі діяти за порадами, які вам нададуть. Якщо ж ситуація форс-мажорна – потрібно отримати всі документи і довідки від медиків, усі чеки, витрачені на лікування, аби мати що пред’явити після повернення.
Раніше Факти ICTV писали, що міжнародна транспортна компанія MoveHub визначила нації, які найбільше подорожують.