, Відеоредактор

Як почати бізнес в маленькому місті: успішний приклад з Костянтинівки

Життя міста Костянтинівки, що за 50 км на північ від окупованого Донецька далеке від ідеального. За часів СРСР місто було крупним промисловим центром з двома десятками великих заводів. Нині всі вони давно закриті, молодь виїжджає до великих міст у пошуках кращої долі.

Але, як не парадоксально, війна на сході дала поштовх до розвитку 70-тисячного міста. З окупованого Донецька на малу батьківщину почали повертатися молоді активні люди, які здатні не лише собі дати раду, а й показати іншим, що рівень життя залежить від кожного з нас.

До своєї малої батьківщини – Костянтинівки, Галина Третяк, повернулася, коли Донецьк захопили терористи. Разом з чоловіком, 2 дітьми та домашніми улюбленцями молода родина переїхала до батьків, і одразу взялася за роботу. У покинутому приміщенні зробили ремонт і відкрила спортивний клуб. Адже ще в Донецьку Галина мала 2 власні фітнес-зали.

Ризикнула недаремно, тепер сюди залюбки ходять півсотні  і дорослих, і зовсім малих акробатів і танцюристів.

Дивіться: Хмельницький інноваційний термінал Нової Пошти: закладання першого каменя

У клубі з десяток тренерів. Це переважно місцеві молоді мами-декретниці, або ті, що працюють за сумісництвом.  І себе у формі підтримують, і підробіток мають, і заняття недорогі – 35 гривень година.

Анна Тузова теж після окупації Донецька повернулася до рідного міста і створила центр допомоги дітям з вадами розвитку, синдромом Дауна, ДЦП, затримкою мовлення.  Кілька років тому її синові лікарі поставили діагноз синдром дефіциту уваги, і Анна шукала, як допомогти малюкові.

Вона пройшла численні тренінги,  і таки добилася  результатів: восьмирічний хлопчик  ходить до школи, добре вчиться. Тому жінка взялася допомагати іншим. Спочатку їздила додому до таких діток.

Нині в Анни 12-ро малих пацієнтів, все, що вдається заробити, жінка вкладає у розвиток свого центру. Навіть взяла у кредит 4 тисячі євро на сучасний апарат для  покращення мовлення.

І хоча життя у Костянтинівці нині ще далеке від ідеального, тут теж чимало людей, готових змінювати його на краще і зміни ці починають із себе.

Нагадаємо, у Харкові група чоловіків в ніч на 6 травня повалила на землю бюст маршала СРСР Георгія Жукова.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Помилка в тексті
Помилка