Укр Рус
, редактор ленты

Как написать заявление на увольнение: инструкция и образец документа

Як написати заяву на звільнення — інструкція
Фото: Pexels

Законодательство Украины позволяет сотрудникам уволиться с любой должности в организации или предприятии. Свое намерение нужно подтвердить соответствующим документом, который пишут от руки. Факты ICTV рассказывают, как написать заявление на увольнение.

Як правильно написати заяву на звільнення

Згідно із законодавством, потрібно написати заяву за 14 днів до потрібної дати українською мовою та дотримуватися певних вимог. Слід зазначити і причину звільнення з роботи.

Наприклад, за власним бажанням, за угодою сторін або у зв’язку з переведенням на інше місце роботи. Також потрібно уточнити дату написання документа і закріпити його своїм підписом.

Звільнення за власним бажанням

Співробітник повинен попередити роботодавця про своє бажання піти з посади за два тижні та написати заяву про звільнення. Таку заяву можна написати навіть на випробувальному терміні. У документі слід зазначити дату написання і підписати заяву.

Як написати заяву на звільнення — інструкція Фото 1

Однак якщо працівник звільняється з поважних причин, передбачених законодавством України, то роботодавець мусить розірвати трудовий договір у термін, який потрібен працівникові.

Серед них — переїзд, переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість, вступ до навчального закладу, проживання у певній місцевості, яке шкодить здоров’ю з медичних причин.

Також вагітність, догляд за дитиною до 14-річного віку або дитиною з інвалідністю, догляд за хворим членом сім’ї, вихід на пенсію, прийняття на роботу за конкурсом дозволяє звільнитися з роботи без двотижневого відпрацювання.

Як написати заяву на звільнення — інструкція Фото 2

Звільнення за згодою сторін

Розірвання трудових відносин за згодою сторін застосовується у випадку взаємної згоди співробітника та роботодавця. Водночас такий намір можуть оголосити обидві сторони трудових відносин. Такі правила діють навіть у випадку, якщо співробітник перебуває на випробувальному терміні.

Як написати заяву на звільнення — інструкція Фото 1

Звільнення у зв'язку з переведенням в іншу організацію

В українському законодавстві передбачена можливість звільнення працівника у зв’язку з переведенням в іншу організацію. Однак для цього потрібно отримати згоду співробітника на таке переведення. Звісно, це варто зафіксувати заявою, написаною від руки.

Як написати заяву на звільнення — інструкція Фото 1

Як звільнитися без відпрацювання 14 днів

Звільнитися без відпрацювання 14 днів можна у двох випадках. Один із них — розірвання трудового договору за власним бажанням з поважних причин, передбачених законодавством.

Такими причинами може стати, наприклад, переїзд, переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість, вступ до навчального закладу, а також проживання в такій місцевості, що шкодить здоров’ю — для такого, звичайно, потрібен відповідний медичний висновок.

Однак вагітність, догляд за дитиною до 14-річного віку або дитиною з інвалідністю, турбота про хворого члена сім’ї, вихід на пенсію, прийняття на роботу за конкурсом також дозволяють звільнитися без 14-денного відпрацювання.

Другий випадок — за угодою сторін, проте для такого кроку роботодавець повинен надати свою згоду.

Документи, звільнення, Трудовий кодекс
Если увидели ошибку, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Загрузка

Помилка в тексті
Помилка