PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Олег Саакян
Автор: Олег Саакян

Акції протесту, провокації, відсутність кандидатів: як пройдуть дебати

11 квітня команда Зеленського запропонувала провести дебати 19 квітня у вигляді телемосту між студією на Суспільному, де буде Порошенко та НСК Олімпійський, де присутнім буде Володимир Зеленський.

Пропозиція телемосту – це не про дебати, це скоріше про тролінг. Спочатку Зе!команда затягнула Петра Порошенка  у свій порядок денний, у власний сценарій виборної кампанії перед другим туром і, якщо до другого відео Петра Олексійовича можна було говорити про певне змагання, хто на себе перетягне ініціативу у боротьбі, то після нього стало зрозуміло, що Порошенко повністю занурився у шоу-сценарій і починає грати за заданими Зеленським правилами.

Тут вже не важливо хто веде, а хто реагує, якщо вся гра відбувається на полі Зеленського. І тепер команда Володимира просто створює інформаційні приводи, на які змушені реагувати в команді чинного президента.

В той самий час Зе!команда нерозвіртуалізовує самого Володимира і продовжує свою віртуальну виборну кампанію.

В умовах, коли електоральний розрив між кандидатами більший, ніж в два рази, а антирейтинг Петра Олексійовича в декілька разів вищий, ніж у Зеленського, то безумовно більша зацікавленість є у Петра Порошенка, і штаб Зеленського цим користується.

Якщо говорити простою мовою, вхопивши за носа команду Порошенка і водячи їх потрібними для них шляхами, вони виграють час, відтягують момент, щоб не сказати жодної конкретики і дотягнути таким чином до другого туру, не втративши підтримки.

Де ж пройдуть дебати

Вірогідність того, що Петро Олексійович буде в студії, а Зеленський на стадіоні і дебати не відбудуться, а кожен з них виступить перед своєю аудиторією – доволі висока. Тому що в реальності для Зеленського аудиторія Суспільного мовника є малоцікавою. В нього є серйозна фора у вигляді підтримки суспільства, йому нікого переконувати зацікавленості немає.

Для Петра Порошенка поява на Суспільному мовнику, якщо там не з’явиться Зеленський, буде певним плюсом, але часу вже буде мало, попереду день тиші. Відповідно, використати його на повну не вдасться.

Тому вірогідність того, що кандидати так і не зустрінуться дуже висока. Хоча цілком ймовірним залишається варіант, що Зеленський в останній момент може з’явитись 19 квітня в студії телеканалу.

Читайте: Зеленський прокоментував сварку в прямому ефірі з Порошенком Агітація на Суспільному: ЦВК визначила час виступів кандидатів Порошенко проти Зеленського: хто програв, а хто посилив позиції

Я думаю, що це не було б катастрофічним для нього і набагато більш ризикованішим для чинного президента, ніж думає його команда, оскільки рівень очікувань словесної майстерності Порошенка вищий, ніж у Зеленського. Відповідно, будь-яка помилка Порошенка буде йому коштувати дорого, а Зеленському виборці можуть пробачити багато чого.

Ймовірність продовження взаємного обміну колючими фразами дистанційно, проведення віртуальних діалогів набагато вища, ніж реальні дебати.

Чи можуть бути провокації на НСК Олімпійський

В таких умовах можливо все. Якщо дебати відбудуться на НСК Олімпійський, можуть бути і акції протесту, і провокації.

Наразі ми бачимо, що перейдено не лише червоні лінії, а дійшло до персональних образ, до дуже брудних агітаційних та дискредитаційних засобів, як, наприклад, відео з вантажівкою. Тобто гальмів в цій ситуації немає.

Боротьба зараз відбувається не стільки між Порошенком та Зеленським, скільки в середині них самих. Вони, фактично, не мають перетікання електорату між собою, і не стільки ведуть боротьбу за нейтрального виборця, який має визначитись, скільки працюють на мобілізацію власного симпатика та демобілізацію симпатиків супротивника для того, щоб підняти явку свого виборця і понизити явку в опонента.

Боротись один з одним по суті, їм немає сенсу, адже в такому випадку жоден з них не набуває додаткової підтримки.

Ця історія переважно про емоції. Зеленський – це бажання змістити стару систему, старих політиків і покарати їх, так це бачить електорат, а Порошенко – страх, що може стати ще гірше, фрагментація, реванш, Путін.

Вони існують в двох реальностях, паралельних реальностях, які можуть пересіктись виключно 21 квітня, коли додасться третя реальність — та, в якій живемо всі ми.

Автор: Олег Саакян, політолог.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка