PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Олег Саакян
Автор: Олег Саакян

Чому Росія атакує Україну на свята – 3 причини

Активізація російських військ на окупованих територіях зазвичай співпадає з визначними датами. Це певний символізм. По-перше, все відбувається для того, щоб зіпсувати свято в Україні і, не дивлячись на те, чи це релігійне свято (Великдень, Різдво), чи це свята, пов’язані з національною гордістю і з процесом державотворення.

По-друге, це важливо з точки зору медійного простору. Як би не хотілось російській владі, але вони залежні від українського інформаційного контенту. Відповідно, взаємопроникність доволі серйозна, тим паче неформальна взаємопроникність через людей.

Тому у разі активізації бойових дій, інформприводи та інформпотоки, які генеруються обстрілами, частково забивають інформаційний потік про свято в Україні. До того ж формують специфічне сприйняття інформації з України у людей на окупованих територіях, пов’язані зокрема з військовим парадом та військовою міццю. Це одразу входить в наративний ряд того, що “по нам стріляють та вбивають”.

Таким чином Росія через військову активізацію створює пропагандистський фільтр і призму для сприйняття святкових подій в Україні.

По-третє, це підтримка старої як світ технології про осаджену фортецю. Коли стріляють навкруги, людина входить в абсолютно інший стан сприйняття себе і свого колективу, частиною якого вона себе ідентифікує. В неї вмикається інстинкт самозбереження. Відповідно, це починає змінювати її сприйняття середовища навколо себе, отриманої інформації, що згуртовує людей.

Тому інтенсивність бойових дій за весь час конфлікту має свою певну динаміку і дуже сильно залежить від внутрішнього, соціального, економічного становища як в Росії, так і на окупованих територіях.

Свята в цьому випадку для Росії – один з найкращих моментів для того, щоб посилити зокрема і режим осадженої фортеці.

Автор: Олег Саакян, політолог

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка