PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Ярослав Заблоцький
Автор: Ярослав Заблоцький

Чи можна лікувати зуби під наркозом чи анестезією

Радянська система лікування зубів залишила нам у спадок страх відвідування стоматологічного кабінету або, говорячи науковою мовою, дентофобію.

Раніше похід до лікаря-стоматолога викликав не дуже приємні спогади, пов’язані з болем та дискомфортом. Але сьогодні з розвитком сучасних технологій лікування зубів зрідка викликає больові відчуття. Сучасна медицина пропонує безліч способів робити це безболісно за допомогою анестезії.

Безпека пацієнтів під час операції з роками значно зросла. Будь-яка операція під загальним наркозом – це стрес для організму, тому виконувати всі маніпуляції для введення пацієнта у медикаментозний сон повинен досвідчений фахівець.

Анестезія чи наркоз

Анестезія та наркоз – це різні поняття, починаючи з хімічних відмінностей препаратів до їхнього способу введення. Але люди це часто плутають.

Анестезія – це місцеве знеболення, що здійснюється за допомогою ін’єкції в ясна поруч із зубом, котрий потребує лікування. Така ін’єкція дозволяє на короткий час (10-60 хвилин) знеболити певну ділянку.

Наркоз – це загальне знеболення, з повною або частковою втратою свідомості та больової чутливості.

Головною перевагою цього методу знеболення є те, що пацієнт не пам’ятає, як йому проводили лікування, не пам’ятає больові відчуття та не боятиметься наступного візиту до лікаря.

Анестезія

Сучасні препарати та медичне обладнання дозволяють мінімізувати негативний вплив від анестезії або наркозу на організм людини. Але у багатьох батьків існує думка, що анестезія може нашкодити дитині.

Анестезію застосовують для зниження чутливості на певних ділянках, де проводитиметься лікування. Знеболення настає через введення лікарського засобу, що перешкоджає проходженню больового імпульсу з нерва у мозкові центри у зоні проведення втручання. Зазвичай такі ін’єкції вводять шприцем після знеболення ясен за допомогою аерозолів, ароматичних гелів чи розчинів.

Наркоз

Цей вид знеболення вимикає свідомість пацієнта. Ви нічого не бачите, не чуєте, не відчуваєте болю, ваші м’язи повністю розслабляються, а після операції немає спогадів про неї.

Для дорослих найчастіше застосовують довенний наркоз – медичний сон. Робиться він за допомогою введення спеціальних препаратів у вену. За такого способу людина дихає самостійно. Лікарі використовують медичний сон у тих випадках, коли є показання до серйозної тривалої стоматологічної операції.

Читайте: Як відбілити зуби – 8 рецептів Як і за яких умов навчити дітей чистити зуби Як стежити за здоров'ям зубів - 3 поради

Для дітей використовують інтубаційний наркоз. У цьому випадку встановлюється спеціальна трубка у ніс або рот, за допомогою якої дитина дихає. Для дітей такий вид знеболення вважається найбезпечнішим. Тривалість не повинна сягати більше трьох годин. Застосовують інтубаційний наркоз найчастіше для дітей, у яких є фобії або велика кількість хворих зубів.

Якщо ви або ваша дитина потребує лікування зубів під загальним наркозом, не варто сумніватися, подібний метод є загальноприйнятою практикою, яка в усьому світі визнана ефективною та безпечною.

Сьогодні, завдяки загальному знеболенню, лікарі-стоматологи мають можливість провести за одне хірургічне втручання стільки, скільки колись робили за шість прийомів під місцевою анестезією.

Особливості знеболення

На сучасному етапі рідко застосовується наркоз одним-єдиним препаратом, набагато частіше це комплексний процес, що є дуже індивідуальним.

Саме тому перед проведенням наркозу з вами має детально розмовляти анестезіолог, з’ясовуючи, чим хворіли ви або ваша дитина, чи є скарги, й багато іншого.

Це необхідно для того, щоб підібрати такі препарати, які організм зможе перенести з мінімальною ймовірністю будь-яких ускладнень. Зрозуміло, на цьому етапі ваше завдання – нічого не приховувати від лікарів.

Під час лікування зубів під загальним наркозом у кабінеті мають бути чотири фахівці: лікар-анестезіолог, медсестра-анестезист, лікар-стоматолог та його асистент. Також зверніть увагу на ліцензію. Клініка, яка надає такі послуги, повинна мати ліцензію на анестезіологію та реанімацію, на зберігання спеціальних препаратів для проведення знеболення.

Автор: Ярослав Заблоцький, професор, засновник стоматологічної клініки Клініка Заблоцького.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка