PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Ольга Іванова
Автор: Ольга Іванова

Чи варто дитині вірити у Святого Миколая

Навіщо, з точки зору психології, дитині потрібно вірити у Святого Миколая, і як зробити так, щоб ця казка не нашкодила дитячій психіці?

У дитинстві формуються базові здібності: довіра до світу, віра, надія, впевненість у собі, здатність любити. Всі вони також є і базовими емоційними потребами для дитини.

Дитяча психіка розвивається у грі. І казкові новорічні персонажі можуть задовольнити ці потреби, якщо казка досить екологічна для дитини.

Читайте: Як розважити дітей на Новий рік 2020: сім веселих ігор та конкурсів

Казка може бути токсичною, якщо вона заснована на маніпуляціях. Наприклад, фраза: Якщо ти будеш себе погано поводити, то Святий Миколай принесе тобі різку – це маніпуляція.

Дитина у цьому випадку і вчиться вестись на маніпуляції інших, і маніпулювати самій. Для неї дуже важливо безумовне прийняття. Вона повинна розуміти, навіть якщо робить погані речі, вона все одно хороша людина, гідна любові та прийняття. Святий Миколай, батьки (а пізніше світ, Всесвіт, Бог) люблять її такою, якою вона є. Це основа для формування здорової самооцінки та самоцінності у дитині.

Якщо дитина запитує у батьків прямо про те, чи існує Святий Миколай насправді, потрібно відштовхуватися від її віку та мотиву запитання.

Ігри для дітей на Новий рік 2020

Можливо, вона хоче комусь довести існування Миколая. Тут варто поцікавитися, чому винило таке запитання, як вона уявляє собі його життя, і якщо ви бачите, що у дитини є ще потреба – пограйте з нею у цю казку.

У будь-якому випадку не варто брехати дитині, якщо вона розуміє, що Святий Миколай – це переодягнений тато або дядько, або якщо ваше чадо бачило, що це ви поклали подарунок під подушку та ялинку.

Читайте: Подарунки на Новий рік 2020 року – 10 найкращих ідей

Якщо це школяр, то можна розповісти, що це казка і батьки робили її для нього. А зараз він може створювати це вже своїми руками для інших. Можна пограти з ним, наприклад, у таємного Санту.

Ігри для дітей на Новий рік 2020

Буває, що запити дитини до Миколая перевищують фінансові можливості родини. Тоді важливо заздалегідь обговорювати з нею це, щоб не було розчарування у момент пошуку подарунка під ялинкою.

Наявність люблячого та безоціночного прийняття Святого Миколая у дитинстві допомагає у дорослому віці стати люблячим та приймаючим Миколаєм самому собі (своїй внутрішній дитині), а пізніше й власним дітям.

Автор: Ольга Іванова, психолог, член Української спілки психотерапевтів.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка