PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Автор: Катерина Одарченко

День тиші: чи потрібен він на виборах

Частиною 3 статті 57 ЗУ Про вибори Президента України передбачено, що передвиборча агітація закінчується о 24 годині останньої п’ятниці перед днем голосування. Це означає, що 30 березня будь-яка політична реклама, плакати на вулицях та всеможливі листівки мали б зникнути.

Що ми маємо насправді

160 заяв про порушення виборчого процесу у день тиші, з яких 79 порушень пов’язані з незаконною агітацією, і це лише на першу половину дня, – повідомила прес-служба МВС.

Щоб побачити порушення на власні очі, достатньо просто вийти з дому. Так по всьому Києву з’явилися білборди, які повністю повторюють дизайн агітаційних матеріалів кандидатів у президенти, проте без імен та написів на чиє замовлення були виготовлені. Це є порушенням чинного законодавства.

Така технологія агітації у день тиші є досить “безвинною” та не привертає особливої уваги правоохоронних органів на фоні інших порушень.

Читайте: Перший тур виборів президента в Україні (ОНЛАЙН) День тиші перед виборами 2019: поліція зафіксувала 159 порушень Під ЦВК зібралися десятки молодиків - причина

З початку дня Петро Порошенко проводить молебінь за єдність України, яку транслюють телеканали, включаючи Прямий, який афілійований до Президента. Такі спроби є намаганням перетягти на свою сторону електорат, який ще не визначився за кого голосувати в останній день перед виборами.

Крім цього, день тиші за умов використання соцмереж взагалі виявився фікцією. Інтернет є публічним простором, який майже не контролюється і не обмежується жодним чином.

Незважаючи на заборону проводити агітацію, у Facebook та YоuTube можна побачити політичну рекламу, якої аж ніяк не менше, ніж під час передвиборчої гонки.

Чи є заклики ЦВК щодо недопущення порушень у день тиші кандидатами в президенти формальністю? Мабуть, так! Чи понесе хтось відповідальність за ці порушення? Мабуть, ні! Сьогодні на нас чекає ще більше порушень, маніпуляцій та провокацій. Саме сьогодні за результатами перших екзит-полів, ми побачимо технології яких кандидатів виявилися успішнішими та, хто допустив більше порушень та фальсифікацій.

Автор: Катерина Одарченко, політтехнолог, партнер компанії SIC Group Ukrainе, Member of International association of political consultants (IAPC).

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка