PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Автор: Віктор Таран

Коаліція розпалась: що отримає Зеленський замість позачергових виборів

Партія Народний фронт пішла з коаліції  17 травня та ініціює створення нової більшості у Верховній Раді.

Народний фронт зробив цей демарш для того, щоб позбавити Володимира Зеленського формальних підстав для розпуску парламенту.

Оскільки коаліція розпадається 17 травня, відлік створення нової починається сьогодні та складає 30 днів. І навіть якщо 17 червня коаліція не утвориться – це означає, що до чергових парламентських виборів залишається менше півроку, отже, парламент розпускати не можна. Тому парламент та уряд працюватимуть далі до чергових виборів.

Що отримав Зеленський замість дострокових виборів

По-перше, команда Зеленського розсварилася з парламентом.

По-друге, Володимир Зеленський загострив відносини з урядом, який опинився у непростій політичній ситуації напередодні візиту місії МВФ, що розпочнеться 21 травня.

Рішення парламенту, яке спровокував Зе, послабило Кабмін у переговорному процесі з МВФ. І тепер питання нового траншу, з великою ймовірністю, зависне у повітрі аж до осені. Це означає, що нас чекає складна економічна ситуація, в якій тепер почнуть звинувачувати президента.

Читайте: Розпад коаліції: чому зберігається вірогідність розпуску Ради

Маючи конфлікти з парламентом та урядом, новообраному президенту буде дуже складно проводити свої рішення чи планувати кадрові позиції. Наразі за таких обставинах уряд може і не подати попередньо відібрані президентом кандидатури на посади голів адміністрацій.

Як бачимо, команда Зеленського опинилась в дуже непростій ситуації, в яку вони самі себе поставили. Це той випадок, коли не варто було погрожувати депутатам, не маючи достатніх сил для втілення цих погроз.

Читайте: Коли в Україні парламентські вибори

Хайпові ролики та онлайн-звинувачення гарно спрацювали в інтернеті, але не в реальній політиці. І у довгостроковій перспективі така конфронтація з усіма може негативно вплинути на рейтинг Володимира Зеленського, 40% виборців якого чекають позитивних змін за перші 100 днів його керування країною.

Автор: Віктор Таран, голова центру Ейдос, політолог.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка