Мамонти вимерли і жінка – не річ. Як норвезькі гандболістки змінюють спортивні правила

Інна Совсун
Інна Совсун

Вони дивовижні. Жіноча збірна з пляжного гандболу відмовилася грати в бікіні і вийшла у зручних шортах.

Річ у тім, що за правилами Європейської федерації з гандболу, жінки мусять виходити у плавках – не більше 10 см тканини з обох боків.

Спортсменки жалілися, що відчувають себе оголеними, відчувають, що на них дивляться. Наскільки в бікіні зручно з розбігу падати на пісок, я промовчу.

-При цьому чоловіки носять форму, що чимось нагадує футбольну. Їхні шорти мають бути довжиною не менше 10 см вище коліна. Відчуваєте різницю?

На жаль, норвезьку команду оштрафували на €1,5 тис., кожна з 10 гандболісток отримала 150 євро штрафу. Але Норвезька федерація гандболу підтримала свою команду та заявила, що пишається гравчинями.

– Ми — Норвезька федерація гандболу, і ми підтримуємо вас. Ми продовжимо боротьбу за внесення змін до міжнародних правил щодо одягу, щоб гравчині могли грати в зручному для них одязі.

Майже щодня я виходжу на пробіжку. На власному досвіді знаю, що спортивний одяг має бути зручним та функціональним.

– Призначення спортсменок — не “прикрашати свято гандболу”, не тішити чоловіче око “апетитними формами”. Спортсменки — особистості, що мають свою суб’єктність, люди, які хочуть перемагати і ставити рекорди, а не бути розвагою для чоловіків.

Звісно ж, рано чи пізно недолугу форму з бікіні скасують. Можливо, на нас чекає хвиля гучних відставок у Європейській федерації з гандболу. У керівництві багатьох організацій досі лишаються люди, які не помітили, що мамонти вимерли, світ змінився, а до жінки більше не можна ставитися, як до речі.

Що змінить відмова спортсменок грати в купальнику – Інна Совсун

А приклад дівчат дуже надихає. Одразу згадується історія Кетрін Швітцер, яка виборола право для жінок бігати марафони. Раніше вважалося, що жінкам шкідливо пробігати дистанції довше 800 м. Але Кетрін Швітцер вписала свої ініціали в анкету для участі у Бостонському марафоні.

Її офіційно зареєстрували, не знаючи, що вона жінка. Коли організатор помітив Кетрін, то спробував просто виштовхати з забігу, волаючи: Забирайся геть з мого марафону! Але Кетрін допомогли інші учасники, і вона добігла до фінішу.

Саме завдяки її хоробрості марафони стали відкритими для жінок. І у норвезької команди також обов’язково все вийде.

Автор: Інна Совсун, народний депутат Верховної Ради, українська державна і громадська діячка

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору

Знайшли помилку в тексті?

Помилка