PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Олександр Мазурчак
Автор: Олександр Мазурчак

Наш край наполягає на скасуванні законів, що дозволяють колекторам вибивати з населення борги за комуналку

5 жовтня набувають чинності в новій редакції закони “Про виконавче провадження ” та “Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів”.

Ці закони передбачають впровадження інституту приватних виконавців, який є новелою в українському законодавстві.

Наш край вважає, що за нинішніх обставин цими законами можуть скористатися колектори, які навіть за невеликі комунальні борги забиратимуть квартири, гаражі, автомобілі у людей.

Протягом останнього часу різко зросли тарифи на комунальні послуги. За оцінками експертів, найближчим часом це призведе до значного збільшення боргів людей. Схоже на те, що влада хоче дозволити колекторам під виглядом приватних судових виконавців забирати житло за борги.

В Україні вже є прецедент, коли у Луцьку квартиру боржника виставили на продаж та продали задешево. Корумповані судова та правоохоронна системи нададуть приватним судовим виконавцям необмежені можливості, що призведе до зловживань під час виконання судових рішень.

Тому Верховна Рада має проголосувати за скасування закону про приватних судових виконавців.

Відповідно до законодавства, приватні судові виконавці матимуть практично такі ж повноваження, як і державні, та користуються таким самим імунітетом під час виконання своїх обов’язків. Це неодмінно призведе до зловживання повноваженнями та застосування незаконних засобів впливу на людей, в тому числі і в досудовому порядку.

Спочатку необхідно провести ґрунтовну реформу судової та правоохоронної систем, викорінити корупцію і хабарництво, а вже потім давати приватним особам право виконувати судові рішення. Інакше Україна ризикує перетворитися на “дикий захід”, де головним суддею був Кольт 45 калібру.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка