PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Автор: Олександр Мусієнко

Операція неможлива: як повернути Крим

Вчора Генштаб заявив, що за допомогою Закону про реінтеграцію Донбасу Україна зможе повернути Крим.

Закон України “Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях” лише в загальних рисах констатує анексію Кримського півострову.

В той же час, у вказаному законі жодним чином не визначено особливості державної політики щодо Криму. Наприклад, ст. 4 вказаного Закону чітко визначає, що цілями державної політики є звільнення тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях та відновлення на цих територіях конституційного ладу.

Отже, щодо окупованих частин Донбасу мета чітка і зрозуміла – звільнення територій. Щодо Криму, на жаль, нічого. Фактично, жодних інструментів для звільнення Криму цей закон не дає.

Потрібно розуміти, що Крим можна звільнити двома шляхами: перший – військовий, а другий – економічний колапс Росії з подальшим її можливим розпадом.

Читайте:  Це шизофренія – Клімкін про бажання Собчак поїхати в Крим

Саме з цього потрібно виходити стратегам у Генеральному штабі та інших державних установах. Судячи з того, що від українського політичного керівництва дуже часто лунають заяви із формулюванням “повернення Криму”, розглядається лише можливий другий сценарій про економічний колапс і розпад Росії.

Але, зрештою, факт залишається фактом. Цілі державної політики щодо звільнення Криму, як це визначено із окупованими територіями на Донбасі, є невизначеними.

Читайте: Рада закликала світ визнати нелегітимними вибори президента РФ у Криму

Україні потрібна комплексна стратегія із повернення/звільнення Криму, яка повинна передбачати два основні шляхи, про які вже згадував вище: військовий та політико-економічний.

Саме за військовий напрямок у цій стратегії має відповідати Генеральний штаб, детально розробляючи відповідні операції по звільненню тимчасово окупованих українських територій, а не роблячи попередніх заяв.

Читайте: Анексія Криму: ким потрібно було пожертвувати

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка