Результати візиту Байдена до Європи на фоні війни в Україні

Ілія Куса, аналітик Українського інституту майбутнього

У середу 23 березня розпочався візит президента США Джо Байден до Європи.

Візит передбачав обговорення подальших дій союзників по НАТО у відповідь на російську агресію в Україні.

Що ж показав візит Джо Байдена до Європи на фоні війни в Україні?

Сполучені Штати ще не готові змінити свою позицію щодо війни

Постачання зброї – це нормально, але не повітряно-десантні системи чи літаки.

Це означає, що війна повинна продовжитися, аби Росія витратила більше ресурсів за наш рахунок. Це дасть США привід, сприятливий фон, контекст і простір для маневру мобілізації союзників та посилення свого впливу у області Х. А також участь у реконструкції ринок нафти і газу.

Варшавська промова

Джо Байден був відверто порожнім. Це повторення всіх моментів, які ми вже знаємо з повстанням ідеології Рейгана 1980-х років і, що адміністрація Байдена хоче зіпсувати нову прозахідну глобальну коаліцію, включаючи Китай.

США приєдналися до ринку нафти і газу

Плани, позначені ЄС, щодо диверсифікації поставок газу до 2030 року, в руках Вашингтона, який збільшить експорт СТГ в Європу протягом наступних трьох-п’яти років, поки там побудується інфраструктура.

Поки що США пообіцяли європейцям гарантовані поставки 15 млрд куб. газу до кінця цього року. Це мало, але це одразу визначає їх роль у майбутньому газопостачання в Європі.

ЄС створює новий орган, який буде керувати закупівлями газу

Насправді, це відродження ідеї Європейського енергетичного союзу 2014 року. Це призведе до централізації процесу імпорту газу в Європу, який очолить Єврокомісія, що означає зміцнення національних структур в ЄС.

Правда в тому, що досі незрозуміло, як цей новий механізм буде відповідати національним енергетичним інтересам інших країн та приватних компаній. Але тенденція є.

Пакети санкцій

П’ятий пакет санкцій, узгоджений між США та ЄС, – це такий собі середній варіант між бездіяльністю та пакетом радикальних заходів, які пропонували Польща, Чехія та Словенія.

Зрештою, вирішили просто розширити перелік персональних санкцій, а також перелік санкцій проти російських оборонних підприємств (деякі з яких вже були під санкціями). Британія та США окремо ввели обмеження на російські золотовалютні резерви.

Візит Байдена до Польщі був не стільки про Україну, скільки про двостороннє партнерство між Варшавою та Вашингтоном

Правляча партія Польщі давно налагодила тісну співпрацю зі США, зробивши ставку на це, як на альтернативу франко-німецькому тандему в ЄС.

Те, що почалося при Трампі, продовжується при Байдені, а війна в Україні підкреслює розвиток цього процесу.

Більш того, на тлі кризи, створеної вторгненням Росії в Україну, Польща отримує можливість завдяки своїй підтримці України, відродити перемовини з США щодо розміщення постійної бази на польській території.

Крім того, активізація США на польському напрямку продиктована та змагається з Великою Британією, яка з перших днів війни була особливо активною у розширенні своєї військової присутності та політичного впливу в Балтійському чорному.

Читайте також
У Вашингтона немає стратегії зі зміни режиму в РФ – Блінкен
Ентоні Блінкен

ЄС, Війна в Україні, Джо Байден, Російська агресія, Росія
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка