PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Бернар-Анрі Леві
Автор: Бернар-Анрі Леві

Старі імперії піднімаються із золи, США і ЄС занепадають на очах

Виступ філософа Бернара-Анрі Леві на YES2017:

– Тема нашого зібрання “Чи став світ новим?”. Я не думаю, що це так. Подивіться на Європу: в Угорщині здіймається націоналізм. А що відбувається в Росії… Це все – привиди минулого.

Із золи піднімаються старі імперії. Туреччина повертається до основ Османської імперії, Китай – до Манчьжурської, ви бачите Арабську імперію, яка намагається повстати ІДІЛом, а раніше на плечах Аль-Каїди. І, звісно, є Путін, який намагається відновити імперію Петра І. Нічого нового в цьому немає. В найкращому випадку ми повертаємося до часів Данте Аліг’єрі, коли здіймалися імперії.

Вище я не згадав дві імперії: Американську та Європейську. Це є новим. Американська імперія явно занепадає. Є дві ключові точки відліку для цього. Перша – коли президент Барак Обама провів червону лінію перед президентом Сирії Башаром Асадом і не зміг змусити його поважати це. Друга лінія – коли президент Дональд Трамп провів межу перед лідером КНДР Кім Чин Ином і теж не зумів змусити його поважати це.

Читайте: Давід Кемерон: Ми не знали у 2013-му, що могло статися в Україні

Мрія Данте Аліг’єрі про справжню європейську імперію, можливо, руйнується на наших очах. Подивіться на Грецію, яка тремтить під китайськими інтересами. Що відбувається з Польщею, де відбувається занепад верховенства права. Подивіться на Велику Британію, яка пішла на Brexit. І згадайте: якщо є серце в Європи, то це Черчиль…

Тепер про Україну. Я був у Києві 3,5 років тому на Майдані у лютому й у березні. За ніч до “кривавої бані” та кілька тижнів потому. Я слухав людей на Майдані. Мав честь звернутися до людей Майдану від імені французського президента. Економічна Україна зробила великий поступ у всіх вимірах. Військово Україна зробила майже неможливе: вона розбудовує справжнє військо, яке від часів Дебальцевого не відступало.

Мрія про Європу не зруйнована. Я вірю у те, що, можливо, найкращою реакцією на подвійний занепад Заходу (занепад Америки і можливий розпад ЄС) є великий крок у напрямку того, аби Європа прийняла Україну та навпаки. Упевнений, початок процесу вступу України в ЄС нагальніший, ніж будь-коли. 45 млн українців – це трохи більше 10% населення ЄС. Це стратегічно важливо.

Читайте:  Марош Шефчович: ЄС на 100% стоїть за Україною

На кордонах Литви і Польщі почалися російські військові навчання Захід 2017. Подивіться на них і зрозумієте: Україна може бути найкращим щитом для Європи, якщо вступить у ЄС.

Важливіше за економічні питання – моральне. Кращого способу зберегти Європу, аніж додати в неї свіжої крові, немає.

Нам потрібно залучити Україну до процесу розширення ЄС. Звісно, Україні для цього треба самій багато що зробити. Економічно недостатньо зроблено. Багато зроблено для боротьби з корупцією, але у галузі судочинства ваших зусиль недостатньо.

Україні треба зробити не більше, аніж 30 років тому Туреччині, коли було запущено процес вступу Стамбулу в ЄС. Туреччина тоді була набагато далі, аніж Україна. Ось чому я оптиміст.

Бувай Туреччино!

На жаль, бувай, Британіє!

Ласкаво просимо, Україно!

Дивіться відео онлайн-трансляцію YES2017

Теги:
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка