PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Марош Шефчович
Автор: Марош Шефчович

ЄС на 100% стоїть за Україною

Виступ віце-президента Єврокомісії з питань енергетичної політики на YES2017:

– Досягнення України за останні кілька років – видатні. Тому що поступ йде за важких умов: 5 млн українців щодня відчувають вплив війни.

Ми бачимо, що до України повертається економічне зростання. Як і до Євросоюзу. В економічних циклах ми бачимо дедалі більше конвергенції, зближення між нами.

Упродовж останніх 2-х років відносини України й ЄС набагато міцніші. Пригадую, як про безвіз домовлялася моя країна Словаччина. Це було складно. І зараз я справді радію, що багато молодих українців можуть відвідувати європейські країни.

Ми багато працювали з Україною щодо двох інструментів змін – угода про Асоціацію та Угода про всеосяжну зону вільної торгівлі. Їхнє підписання – це лише початок. На 25% вони покращили торгівлю в обидва боки за перші місяці. І є величезний потенціал на майбутнє.

Треба робити реформи в агросекторі, вони дадуть дуже багато.

Я відповідаю за енергетику, проблеми зміни клімату, транспорт, інновації. Нам спільно треба працювати над енергетичною ефективністю та використанням потенціалу України в транзиті, розвідці родовищ газу тощо.

Найкращий рецепт для успіху – це розбудова потужної демократичної і квітучої України. Країни, що може стати взірцем для сусідів.

Часто змінюватися дуже важко. Болісно. Виникають певні тиски, по мірі просування вперед, є небезпека відступити. Але друзі України мають сподіватися, що ця країна трансформується.

Я хочу запевнити на 100%: ЄС стоїть за Україною, і ми хочемо успіху для України та її народу.

Дивіться: відео онлайн-трансляція YES2017

Теги:
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка