PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Роман Мельниченко
Автор: Роман Мельниченко

Статеві стосунки як плата за забезпечене життя: три причини

Найчастіше люди не усвідомлюють, що починають ставитися до сексу як до розмінної монети і використовують його “не за призначенням”. Так вчиняють більшість пар в різні періоди стосунків

Для початку скажу, що таке секс за призначенням? Перш за все, це партнерська взаємодія між чоловіком і жінкою для взаємної насолоди. Секс не використовується ні для яких інших цілей, окрім задоволення статевих потреб та спілкування одне з одним. Через статеві стосунки відбувається спілкування в парі.

Ще один вид взаємовигідного використання сексу — народження дітей, за взаємною згодою партнерів. В таких випадках статеві стосунки використовуються не тільки для насолоди, але й для того, щоб зачати дитину.

Ще партнер, найчастіше жінка, може займатись сексом, тому що іншому це наразі більше потрібно. Це теж нормальна форма взаємодії і спілкування між людьми, в якій оргазм для одного з партнерів не є кінцевою метою — звісно ж, якщо до цього не додаються ніякі інші мотиви, окрім як дати партнеру можливість бути з собою.

Читайте: Вчені знайшли зв’язок між хорошим сексом і прибиранням

Також секс може використовуватись для релаксації або для зняття стресу. Якщо між партнерами існує така домовленість, це абсолютно нормально.

Коли пари починають використовувати секс “не за призначенням”

  • Подружній обов’язок

Часом люди свідомо займаються сексом не заради любові і задоволення, чи не тільки заради цього, а задля матеріальної вигоди. Іноді до такої взаємодії можуть звестися статеві стосунки в шлюбі.

Я часто маю справу з парами, в яких чоловік вимагає від жінки сексу, а та — втомлена, заклопотана, в стресі, займається всіма питаннями, які стосуються дітей. Зрозуміло, в такій ситуації жінка геть не налаштована на статеві стосунки. Тим не менше, чоловік вимагає. Тоді вона вмовляє себе: “Я ж дружина”, “Я повинна”, “Жінка має займатися сексом зі своїм чоловіком”. І займається з ним сексом.

Дуже часто жінки вважають, що секс — це їхній обов’язок, що необхідний, аби втримати біля себе чоловіка.

Читайте: 5 причин полюбити ранковий секс

Механічне ставлення до сексу виникає тоді, коли стосунки входять в фазу кризи, втрачається емоційна близькість.

Партнери більше не можуть відчувати потреб один в одному настільки ж добре, настільки це було раніше. Вони не можуть поговорити, починають ображатися і потрапляють в капкан кризи – потрібно перейти на новий рівень спілкування – а не виходить.

Натомість, вони диктують один одному умови, вимагають щось одне від одного. Тоді секс, гроші і будь-які інші речі в шлюбі починають використовуватися як знаряддя маніпуляцій.

Коли секс в парі стає не заради насолоди, емоційної близькості та спілкування один з одним, а розмінною монетою, це дуже негативно вливає на стосунки. Психологія розрізняє чотири основних види взаємодії між людьми: батьки – діти, дружба, любов до самого себе і любов між партнерами (еротична, романтична любов або те, що в українській мові називається “кохання”).

Секс – це фундамент кохання, це те головне, що відрізняє романтичну любов від решти видів любові. В сексі присутня і ментальна близькість, і емоційна, і фізична. Такої глибинної взаємодії з іншою людиною в решті видів взаємовідносин ви не отримаєте.

Покращення статевого життя веде до більшої емоційної близькості, і, навпаки, підвищення емоційної близькості веде до покращення статевого життя.

Що робити в такому випадку

Як вийти з кола, коли чоловік вимагає сексу, а жінка втомлена, відгородилася і не хоче статевих стосунків. Або, навпаки, чоловік не хоче сексу з дружиною, тому що вона для нього “надто повна”, “недоглянута” чи ще якась – причини різні називаються.

Перше, що потрібно зробити, – усвідомити, що насправді відбувається.

В більшості випадків подружжя просто переживає кризу. А криза – це перехід стосунків на новий рівень.

Наприклад, пара народила дитину: вони мають перейти від стосунків “чоловік – дружина”, включитись в дитину і стати батьком і матір’ю. Більшість з цією кризою не справляються. В таких ситуаціях добре звернутися до психотерапевта або почитати відповідну літературу.

Ще один важливий момент, який потрібно розуміти, — період закоханості, коли статевий потяг в парі високий, триває лише до 3 років. Статеві стосунки на цьому етапі успішні від природи — відбувається сильний викид дофаміну і схожих гормонів. Наступний етап стосунків – любов. Тут уже потрібно докладати зусиль, щоб підтримувати емоційні та статеві стосунки. Пари зазвичай про це не знають і думають, що пройшла любов. Насправді ж, стосунки треба просто перевести на новий рівень.

Щоб вивести статеве життя на новий рівень, потрібно: краще розуміння особливостей психіки один одного, потреб та фантазій. Тут, знову ж таки, допоможе література, тренінги, психотерапія.

  • Тато – доця

Ще одна ситуація, коли секс використовується як розмінна монета, — це стосунки, в яких чоловік забезпечує жінку фінансово, дає можливість рости, розвиватися, будувати кар’єру.

Він стає її наставником, вчить її життю, вводить в життя. Зазвичай це буває молода дівчина і чоловік на 10-20 років старший від неї. В таких стосунках чоловік бере на себе роль батька, поводиря. Вони дають одне одному те, що їм було потрібно: чоловік отримує секс з молодою жінкою, повагу до себе, емоційну близькість, а жінка – можливість розвиватися. В такому союзі є не тільки матеріальний, меркантильний елемент, але й емоційний зв’язок.

Читайте: Як зробити жінку щасливою: головні правила поводження для чоловіків

Багато жінок на певних етапах свого життя перебувають в таких стосунках. Втім, вони найчастіше не довготривалі.

Варто наголосити, що це не стосунки в класичному їх розумінні, не партнерські стосунки. Адже, якби там не було, такі відносини будуються на негласній домовленості: секс та емоційний зв’язок в обмін на підтримку, зокрема, фінансову.

  • Соціально прийнятна проституція

Коли між людьми встановлена чітка домовленість “секс за гроші”, це треба розглядати не в контексті партнерських стосунків, а в контексті утриманців. Такі відносини — одна з форм проституції, просто трохи інша, соціально прийнятна.

Стосунки, де секс дається за гроші, потрібно розглядати за рамками стосунків в класичному розумінні. Якщо вони домовились і їх це влаштовує, і ніхто нікого не примушує, не ґвалтує, не схиляє, то це їхнє право.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка