PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Іван Ліберман
Автор: Іван Ліберман

Тюрма чи штраф? За водіння у нетверезому стані загрожує кримінальна відповідальність

З 1 січня 2020 року в Україні набув чинності закон про застосування кримінальної відповідальності за водіння у нетверезому стані.

За статтею 286-1, яка з’явиться у Кримінальному кодексі України, передбачена відповідальність за керування автомобілем:

  • у нетверезому стані;
  • під впливом наркотичних препаратів та лікарських, які знижують увагу та реакцію;
  • у стані сильної втоми;
  • у разі відмови особи від проходження розслідування, навіть якщо вона не є у стані алкогольного сп’яніння.

Кримінальна відповідальність передбачає від 17 тис. до 32 тис. грн штрафу та позбавлення права керувати автомобілем на один-два роки, – розповідає адвокат Іван Ліберман.

Якщо людину вдруге притягують до кримінальної відповідальності за ст. 286-1 КК України, передбачається штраф у розмірі 52 тис. грн та позбавлення водійських прав на термін до трьох років.

Дані про притягнення особи до кримінальної відповідальності фігуруватимуть в усіх можливих офіційних базах даних МВС та інших силових структур та відомств.

Відповідальність не включає позбавлення чи обмеження волі або ж арешту.

Читайте: Що зміниться в 2020: зарплати, штрафи, тарифи, ЗНО, курс долара В Україні змінилася сума крадіжки, за яку настає кримінальна відповідальність Кабмін затвердив порядок автофіксації вагових порушень на дорозі

За ЗУ Про внесення зміни до розділу II Прикінцеві та перехідні положення закону України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень притягнення до кримінальної відповідальності відбуватиметься з 1 січня поточного року, а з 1 липня 2020 року відбудеться спрощення досудового розслідування.

Наразі точиться багато дискусій щодо правомірності цього закону, оскільки він суперечить міжнародним нормам, а жодна країна Європи не має досвіду впровадження кримінальної відповідальності за водіння у нетверезому стані, оскільки тут немає склад злочину.

В Україні позбавлення волі та її обмеження за водіння у стані сп’яніння передбачене ст. 286 ч. 1 у разі тілесних ушкоджень середньої тяжкості. За ст. 286 ч. 2 – важкі тілесні ушкодження, смерть однієї особи, а за ч. 3 – смерть кількох осіб, що передбачає до 10 років позбавлення волі.

Але зважаючи на різні думки щодо тлумачення закону про кримінальну відповідальність за водіння у нетверезому стані, ймовірно, у повній мірі він запрацює лише 1 липня 2020 року.

Автор: Іван Ліберман, адвокат. 

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка