PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Олександр Мазурчак
Автор: Олександр Мазурчак

Українські студенти позбавлені можливості навчатися у країні – вища освіта потребує негайних змін

Уряд має негайно розробити концепцію реформування вищої освіти, інакше українські студенти надалі масово виїжджатимуть на навчання за кордон.

Те, що уряд змушує сьогодні студентів 21-го століття навчатись за стандартами освіти 19-го, виштовхує їх на навчання за кордоном. МОН України досі працює за застарілими стандартами підготовки спеціалістів, без урахування вимог сучасності.

Це призвело до того, що сьогодні 4% українських студентів навчаються за кордоном. Йдеться про працьовиту, освічену українську молодь, яка виїхала за освітою, що відповідає сучасному розвитку економіки.

Окрім відсутності бачення розвитку освіти, уряд досі не розуміє потреб сучасного ринку праці. У країні дефіцит робочих професій – кількість закладів, які готували слюсарів, монтажників або зварювальників істотно зменшилась, а нинішній попит на цих працівників зашкалює. Натомість Міністерство освіти далі штампує тисячі юристів та економістів, які поповнюють лави безробітних.

Сьогоднішні намагання уряду реформувати освіту зводяться до дрібних змін, тотальної економії та зазіхань на конституційні права громадян. Це добре, що після критики партії “Наш край” уряд відмовився від ідеї скоротити кількість студентів, які отримують стипендію, до 15%. Але час вже відійти від практики дрібних змін у системі освіти та економії на всьому, на чому можливо, та переходити до стратегічного планування.

Потрібно підготувати концепцію реформування післяшкільної освіти з урахуванням тенденцій розвитку ринку праці. МОН повинно мати бачення розвитку освіти на основі реальних потреб українського суспільства та економіки на 5, 10, 15 років вперед, інакше молодь й надалі масово виїжджатиме на навчання за кордон.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка